Ekorodzicielstwo i ekowychowanie. Jak przybliżyć dziecku naturę? Część 2.

Ekostyl nie jest tylko modą, ale także filozofią życia w zgodzie z naturą. Jeśli jesteś mamą i korzystasz z produktów naturalnych, organicznych i kierujesz się tym, co dobre dla środowiska. Warto wiedzieć, że w kwestii kosmetyków dla dziecka także możesz postawić na ekologiczne rozwiązania.

W pierwszej części artykułu przybliżyliśmy pomysły na wspólną zabawę w ekostylu. Czas na porady, które pozwolą na świadomą i bezpieczną pielęgnację maluszka po wspólnych harcach.

Kąpiel

Na początku zacznijmy od kąpieli, która jest podstawą pielęgnacji zwłaszcza bardzo małego dziecka. Istnieje wiele dylematów dotyczących kąpieli dzieci. Jedni mówią, by kąpać dzieci codziennie, drudzy twierdzą że częste kąpiele pozbywają malucha warstwy łoju, której nie posiada w nadmiarze. Niezależnie od tego, co uznasz za dobre dla Twojego dziecka, musisz się zdecydować czego używać do kąpieli. Możesz wybrać:

  • żel do kąpieli niemowląt Babydream,
  • olejek z drzewa herbacianego,
  • olejek arganowy na ciemieniuchę i zmiany skórne.

Uśmiechnięte dziecko z frotowym ręcznikiem na głowie

Pieluszki

Zamiast używać zwykłych pieluszek, postaw na otulacze typu Pull i tetra. Pozwolą one na szybkie dopasowanie, są także obszyte cieniutkim mikropolarem, co nie będzie powodowało u dziecka dyskomfortu. Odparzoną skórę maluszka możesz posmarować tormentiolem.

Pielęgnacja po kąpieli

Jeśli Twoje dziecko nie ma problemów ze skórą, możesz zaaplikować na jego skórę to, czego sama używasz. Delikatna skóra dziecka wymaga solidnego natłuszczenia, gdyż jej płaszcz hydrolipidowy jest bardzo cienki. Wybierz hypoalergiczną oliwkę dla dzieci np. Bentley Organic lub Sylveco. Ważne, by kosmetyk którego użyjesz do pielęgnacji dziecka, był bezpieczny tzn. nie zawierał konserwantów, syntetycznych barwników, sztucznych zapachów. Poznając gust swojej pociechy, możesz dodać do preparatu parę kropel olejku, którego zapach podoba się Twojemu maluchowi.

Do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry dziecka, możesz użyć naturalnego masła shea. Złagodzi ono wszelkiego rodzaju wysypki i alergie, natłuści i nawilży wrażliwą skórę malucha.

Pościel dla malucha

Wybieraj pościel dla swojego dziecka z takich tkanin jak bawełna i len. Wiele sklepów oferuje produkty dobrej jakości w bajeczne wzory, pościel ozdobioną guzikami z kokosa, drewna lub muszli. Korzystaj z ręcznie wykonanych pościeli dzięki czemu będziesz mieć gwarancję, że nic nie zostało zmarnowane przy produkcji, a przy okazji Twój maluch skorzysta z dobrodziejstw natury.

Łóżeczko dla dziecka z różową pościelą

Płyn do prania pieluch

Staraj się nie prać pieluch w płatkach mydlanych i żelach. Możesz użyć proszku do prania z odrobiną kwasku cytrynowego lub skorzystać z gotowych ekopłynów.

Ekorodzicielstwo jako styl życia ogarnęło wiele osób pracujących w show-biznesie. Ma ono wiele wspólnego z pewnego rodzaju intuicją, którą kierują się rodzice gdy na świat przychodzi ich skarb. Znane ekomamy to dziś Reni Jusis, Natalia Przybysz które są świadomymi konsumentkami, wyznawczyniami zasady, że ekorodzicielstwo jest pięknym sposobem na podarowanie dziecku bliskości i bezpieczeństwa. „Ekologiczne rodzicielstwo to w moim odczuciu powrót do korzeni i próba przeciwstawienia się wszechobecnej konsumpcji” – tak swój sposób na bycie mamą określiła Reni Jusis, w jednym z udzielonych wywiadów.

Rating: 4.7/5. From 3 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Ekorodzicielstwo i ekowychowanie. Jak przybliżyć dziecku naturę? Część 2.

  1. eko na co dzień says:

    Podejście eko jest coraz popularniejsze i też jestem za tym, by o tym pamiętać, byleby rzecz jasna nie popadać w przesadę.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *