Mini poradnik, jak łatwo i szybko spersonalizować prezent

Personalizacja prezentu jest jednym z najlepszych sposobów na to, by wyróżnić nasz prezent oraz jednoznacznie przypisać go do osoby obdarowywanej. Jest to gwarancja ogromnej radości, szerokiego uśmiechu oraz czucia się wyjątkowym i docenionym w tym szczególnym dniu lub okazji.

W dzisiejszym świecie nie da się ukryć, że wszystko się rozwija i idzie do przodu. Każdego dnia czynimy mniejsze lub większe postępy dla siebie lub dla całej ludzkości. Co to oznacza, w tym konkretnym przypadku? Otóż to, że również metody personalizacji prezentu awansowały na bardzo zadowalający poziom! By jednoznacznie przypisać dla kogoś wybrany upominek, nie trzeba się już tylko ograniczać do t-shirtu lub kubka z imieniem. Wręcz przeciwnie – rozpościera się przed nami imponujący wachlarz możliwości. Zaczynając od tych całkiem standardowych, po te naprawdę nietypowe!

Czym tak naprawdę jest ta cała „personalizacja prezentu”?

Należy pamiętać również o tym, że personalizacja prezentu nie polega tylko na imiennym przypisaniu go do osoby, której chcemy podarować upominek. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze prezentu i idealnym jego dobraniem powinny być preferencje osoby obdarowywanej. Warto się zastanowić nad tym, co ten człowiek lubi, czym się interesuje, a może co w tym momencie, by mu się przydało? By upominek nabrał naprawdę wielkiej mocy i wywołał ogrom radości – musi być „szyty” na miarę potrzeb jego przyszłego właściciela.

Szyty portfel

Przeglądając różnorodne propozycje prezentów można się pławić w klasycznej personalizacji, tj. można postawić na wygrawerowanie imienia, nazwiska, ważnej daty lub nawet ulubionego cytatu z książki, filmu lub ust autorytetu. Mimo, że jest to banalne i bardzo powszechne – może sprawić ogromną wartość dla osoby, której podarujemy taki upominek. Ogromną popularnością – i w tym przypadku, pewnie nie prędko wyjdzie to z tzw. „mody” – są grawery na naszyjnikach, bransoletkach czy zegarkach. I o tyle, o ile bransoletkę i naszyjnik bardziej podarujemy Paniom (a i tu nie zawsze! Ponieważ w tych czasach znajdziemy również ogromny wachlarz propozycji biżuterii dla Panów), tak zegarek możemy śmiało podarować mężczyznom. Można rzec, że taki drobny – mimo, iż banalny – zabieg kosmetyczny wykonany na biżuterii, nadaje subtelną, ale bardzo wyczuwalną nutę wyjątkowości i unikatowości, która może przeobrazić się w naprawdę udaną niespodziankę.

Czego oczy nie widzą… Tego serce nie poczuje

Jeżeli chcesz postawić na coś bardziej wyjątkowego i niepowtarzalnego, jednak nie wychodzić poza obręb „prosta personalizacja” – możesz zastanowić się nad zrobieniem kalendarza! Głowisz się co może być w tym takiego niepowtarzalnego? Otóż możesz stworzyć kalendarz z Waszymi wspólnymi zdjęciami, zamiast – w tym przypadku – nudnych obrazków symbolizujących pory roku. Jeżeli jesteście zgraną paczką przyjaciół, możecie dodać zabawne zdjęcia, które będą przypominały o wspaniale spędzonym razem czasie. Jeżeli natomiast prezent ma być dla ukochanej osoby – postaw na coś romantycznego, pokazującego Wasze wspólne, szczęśliwe chwile, które już na sam widok będą przywoływały przyjemne kłucie serca. Tak naprawdę możliwości jest wiele! Jedyne co może Cię ograniczać w tej prostej personalizacji, jest tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia! Zamiast kalendarza możesz wybrać np. zegar naścienny, magnes, pocztówkę, a nawet stworzyć własną gazetę!

A może by tak DIY?

Personalizując prezent dla drugiej osoby, pamiętajmy o tym, że panuje teraz moda na DIY – Do It Yourself, czyli Zrób To Sam! Być może pamiętasz te czasy, jak z zapałem, oddaniem i poświęceniem wkładało się całe serce, by stworzyć najpiękniejszą laurkę z makaronu dla mamy lub namalować najpiękniejszy obraz plakatówkami dla taty. Nie liczyło się wtedy ile drobnych leżało w skarbonce lub ile potencjalnego czasu może to zająć. W głowie była tylko radość drugiej osoby, dla której tak ciężko, ale i wytrwale pracowaliśmy! Teraz jest podobnie. Być może własnoręcznie zrobiony pokrowiec na telefon sprawi więcej radości niż najdroższa obudowa świata! Dlaczego? Ponieważ to pierwsze będzie miało coś, czego to drugie nigdy mieć nie będzie. Będzie wykonane tylko i wyłącznie dla jednej osoby, będzie wyjątkowe, spersonalizowane i tworzone z ogromnym uczuciem.

Butelka w ozdobnym pudełku

Najważniejsza zasada brzmi – nie ograniczaj się! Kup modną i ekologiczną torbę na zakupy – swoją drogą możesz mnóstwo takich i zupełnie innych rzeczy znaleźć na portalu prezentowym https://lovvi.pl/ – i zafunduj jej śmieszny, motywujący lub ulubiony tekst, który będzie kojarzył się z osobą noszącą ją. Chcesz uszczęśliwić mola książkowego? Nic prostszego! Stwórz oryginalną zakładkę do książek lub półkę, na której będzie przechowywać swoje zdobycze. Może jednak pragniesz wywołać uśmiech na twarzy zawodowego kierowcy? Naturalny, własnoręcznie zrobiony zapach do samochodu zachwyci na pewno każdego, kto tylko wsiądzie do pojazdu! Po prostu nie ograniczaj się w pomysłach!

Na co naprawdę warto postawić?

Tak naprawdę może nie być jednego, prostego przepisu na personalizację prezentu. W rzeczywistości nawet zwykła karta z odręcznie napisanymi życzeniami, płynącymi prosto z serca, przyozdobiona dodatkowo wstążką lub mini kokardką – może okazać się niezwykle wartościowych prezentem, który będzie zdobił honorowe miejsce w domu osoby, która taki właśnie upominek dostała. Nie powinien się liczyć budżet przeznaczony na prezent, a serce włożone w poszukiwania i sposób przygotowania podarku. Właśnie to jest cała i największa magia, która tkwi w prezentach. Więc zamiast szukać drogich, być może nawet do końca niepewnych prezentów, warto skupić się na czymś codziennym, banalnym i zwykłym, które dzięki małym zabiegom może nabrać przeogromnej wartości zarówno sentymentalnej, jak i użytkowej!

Rating: 4.8/5. From 4 votes.
Please wait...

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *