Co ciekawego w kinie? 5 propozycji maratonów filmowych

Są filmy, które nigdy nie wychodzą z mody ze względu na swoja ponadczasowość. Mogą to być filmy w obrębie jednego gatunku (komedie, horrory, sensacje), retrospektywy reżyserskie, filmy z danym aktorem czy aktorką, lub tak modne teraz w kinach studyjnych filmy z danego kraju np. organizowane tygodnie kina francuskiego, hiszpańskiego i innych. Podpowiadamy, na co wybrać się do kina, by spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami i przypomnieć twórczość danego reżysera lub poznać trendy filmowe w innych krajach.

1. „Igrzyska śmierci” – wycieczka w przyszłość

Jedna z najpopularniejszych serii ostatnich lat w doskonałej obsadzie Jennifer Lawrence i Philipaa Seymoura Hoffmana, zrealizowana na podstawie bestselleru Suzanne Collins o tym samym tytule. Cykl filmowy „Igrzyska śmierci” będzie dla Ciebie, jeśli lubisz przygodowo -fantastyczne opowieści dostarczające sporej dawki emocji. Będziesz świadkiem fascynującej historii, która została opatrzona świetną muzyką, dlatego jeśli zdecydujesz się na tę propozycję, na pewno nie pożałujesz!

Kobieta ze skrzydłami i łukiem

2. Podaruj sobie trochę słońca – tydzień kina hiszpańskiego

To propozycja dla prawdziwych koneserów kinematografii. To podróż do stron Almodovara, ale także zapoznanie z twórczością innych hiszpańskich reżyserów. Jeśli lubisz egzotyczne klimaty, ta propozycja jest dla Ciebie. Wyświetlane filmy stanowią przegląd kultury danego kraju, nie zabraknie więc w tych propozycjach refleksyjnych dramatów, nakręconych z rozmachem filmów kostiumowych, komedii, a także filmu dokumentalnego. Podczas tygodnia kina hiszpańskiego, na koniec zostanie wyświetlony także najnowszy film danego reżysera, który został nagrodzony w tegorocznym Berlinale.

3. „Harry Potter” – na tropie tajemnic

Jeśli wciąż lubisz odkrywać w sobie duże dziecko, jest to propozycja, której nie możesz pominąć. Maraton filmowy z Harrym Potterem może okazać się dobrą okazją, by spędzić trochę czasu w kinie razem z rodziną (w szczególności będą zadowolone starsze dzieci). Cykl opowieści o „księciu półkrwi” Joanne Rowling zachwyca ludzi w każdym wieku bogactwem fantastycznych pomysłów i zrealizowanymi z dużym rozmachem kolejnymi częściami sagi.

Taki maraton możesz sobie zafundować również w domu, ponieważ filmy fantasy nowe i klasyki znajdują się na player.pl/filmy-online/fantasy,54,c. Wśród kultowych produkcji znajdziesz tam właśnie całą serię filmów z Potterem od „Kamienia Filozoficznego” aż do ostatniej części.

Pociąg do szkoły dla czarodziejów

4. „Władca Pierścieni” – wojna o Śródziemie wciąż trwa

W tych mrocznych opowieściach zekranizowanych na podstawie trylogii Tolkiena odnajdziesz postaci, które pozwolą Ci zapomnieć o codzienności. Zapierająca dech w piersiach estetyka obrazu i urzekający klimat cyklu filmowego, przeniosą Cię w świat fantazji ale także skłonią Cię do refleksji nad odwieczną walką dobra ze złem.

Domek dla małych hobbitów

5. „Gwiezdne wojny” – Science fiction w wielkim stylu

Jeśli nie możesz zapomnieć bohaterów pierwszych części „Gwiezdnych wojen” gdyż wywarły na Tobie wielkie wrażenie, masz szansę spotkać się z nimi po raz kolejnych podczas maratonu filmowego. Odległe galaktyki i bohaterowie stworzeni na wzór mitologicznych herosów zachwycą nie tylko miłośnika klasyki kina. Pozwól sobie odpłynąć w „inne wymiary”, które tak bardzo zachwyciły całe pokolenia rodzin w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Miecz świetlny obustronny

Przedstawione propozycje to wybrane arcydzieła kinematografii, takie, których oglądanie nigdy Ci się nie znudzi. Podczas organizowanych maratonów filmowych, pod koniec prelekcji często organizowane są konkursy, w których można zdobyć takie nagrody jak płyty DVD czy książki, na podstawie których powstały ekranizacje. Zainspiruj się naszymi propozycjami, a wypełnisz nudne zimowe wieczory!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

3 komentarze dla “Co ciekawego w kinie? 5 propozycji maratonów filmowych

  1. bonitka says:

    Nigdy nie przepadałam za maratonami, nie byłabym w stanie wysiedzieć w kinie aż tak długo, to zbyt męczące.

  2. Kochająca_Kino says:

    Uwielbiam filmy, ale maratony nie są dla mnie. To za bardzo męczące. Nie rozumiem ludzi, którzy spędzają całe dnie w kinie. Ja bym nie dała rady.

  3. Smeagol says:

    „Gwiezdne wojny” to nie science fiction tylko fantasy, ale co ja się tu będę czepiał szczegółów.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *