Co to jest feng shui? Zaplanuj przestrzeń swojego domu

Zastanawiałaś się kiedyś jaki wpływ ma energia Twojego domu na Twoje życie? Jeśli dobrze zaaranżujesz swoje mieszkanie, szczęście zdrowie i miłość będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Poznaj zasady feng shui i zaplanuj wnętrze swojego domu!

Feng shui jest starożytną sztuką planowania przestrzeni. Ma ona na celu osiągnięcie harmonii przez właściciela mieszkania, jak również zapewnienie mu dostatku i szczęścia.

Siła w centrum

Energia wewnątrz mieszkania powinna wciąż krążyć i od wejścia docierać do centrum, a potem po kolei do wszystkich pomieszczeń. Dobrze więc gdy z przedpokoju widać środek mieszkania lub jeśli łatwo do niego dotrzeć. Planując przestrzeń, kieruj się zasadami analogicznymi do tych jakie działają w ludzkim organizmie. Korytarz nie może być mniejszy niż reszta pomieszczeń (to tak, jakbyś zabrała powietrze swojemu przełykowi). Staraj się, by przedpokój lub hol nie zawierały zbyt wielu elementów ponieważ jedną z zasad feng shui jest przestronność. Złym nawykiem jest umieszczanie lustra naprzeciwko drzwi wejściowych gdyż rozprasza ono energię, która powinna kumulować się w środku mieszkania.

Mała figurka buddy na zestawie kominkowym

Przestrzeń pełna światła

Człowiek, by dobrze funkcjonować i pozytywnie myśleć potrzebuje słońca i światła. Zaplanuj przestrzeń swojego domu tak, by pomieszczenia dzienne, takie jak kuchnia czy pokój, były nimi wypełnione. Dobrze jeśli będą one usytuowane od południowego wschodu, południa lub południowego zachodu. Sypialnia może być natomiast umiejscowiona od północy.

Czystość, ład i równowaga

Jedna z głównych zasad feng shui mówi o tym, że chcąc mieć ład w swoim życiu, musimy zacząć od porządków w swoim mieszkaniu. Zadbaj o to, by w Twoim mieszkaniu panował porządek, aby okna były zawsze czyste, a na podłodze nie leżały okruchy. Pozbądź się również suszonych kwiatów i starych, wysłużonych sprzętów. Jeśli nie chcesz się z nimi żegnać, możesz oddać je do naprawy. Nie pozwól jednak, by czekały na nią zbyt długo gdyż zablokują przypływ bogactwa. System yin i yang mówi o tym, że do zachowania harmonii niezbędna jest równowaga. Siła yang jest odpowiedzialna za działanie, natomiast yin za spokój. Obszarem dobrym na zagospodarowanie siłą yang, są drzwi wejściowe, schody, korytarz czyli obszary komunikacyjne, natomiast siła yin dobrze sprawdzi się w miejscu takim jak sypialnia.

Salon jasno oswietlony, figurka harmonii za lampą

Żywioły na swoim miejscu

Teoria pięciu elementów zakłada, że żywioły, którym odpowiadają kierunki geograficzne, muszą być odpowiednio rozplanowane w mieszkaniu. Północne rejony jak żywioł wody, są dobrymi miejscami by się w nich uczyć. Natomiast nie będą one dobrym miejscem na pomieszczenie dla osoby, która ma umysł analityczny. Centrum jakim jest żywioł ziemi, znajdziesz wykreślając przekątne, a punkt ich przecięcia będzie właśnie środkiem. Południe czyli żywioł ognia, będzie dobrym miejscem na pomieszczenie dla spokojnej i zrównoważonej osoby. Natomiast wschód i południowy wschód, stanowiące żywioł przemiany drzewa oraz zachód i północny zachód czyli żywioł przemiany metalu, odpowiadają za komunikację i ruch. Są więc dobrymi miejscami na schody, przedsionki i korytarze.

Niezależnie od tego jakimi zasadami kierujesz się w życiu, sztuka feng shui może okazać się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, nie tylko jeśli chcesz rozplanować dobrze przestrzeń domu. Pomoże Ci ona w czerpaniu energii potrzebnej do funkcjonowania, a dzięki poznaniu jej zasad skutecznie złagodzisz dolegliwości ze strony organizmu.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

3 komentarze dla “Co to jest feng shui? Zaplanuj przestrzeń swojego domu

  1. natka says:

    U mnie w domu panuje totalny chaos, może dlatego też i w moim życiu wszystko jest takie niepoukładane :/ Może bedę musiała spróbować tego feng shui

  2. Waldi says:

    źle działają na mnie skosy i lustra powieszone w złych miejscach, muszę popracować nad innymi elementami.

  3. Ananas says:

    Myślę, że warto sobie przeczytać więcej o feng shui, bardziej zgłębić temat. To naprawdę może mieć na nas pozytywny wpływ.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *