Jak wybrać zestaw mebli dziecięcych, co powinien mieć?

Urządzając pokój dla niemowlaka, dziecka lub nastolatka stoimy przed ważnym wyborem, jakim niewątpliwe jest dobór odpowiednich mebli. Część osób postawi na gotowy zestaw, inni będą samodzielnie go komponować. Pomagamy wybrać zestaw mebli dziecięcych, podpowiadamy, co powinno wchodzić w jego skład.

Jak wybrać meble dziecięce?

Dzisiaj już mało kto nie przykłada uwagi do tego, jak wygląda pokój dziecka. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że meble dziecięce to, tak jak podaje ATB, strefa życia Twojego dziecka (http://atbmeble.pl/strefy-zycia/meble-dzieciece/). Właśnie dlatego musimy zadbać o to, by było w niej bezpieczne, ale także czuło się tam komfortowo i by miało wszystko to, co jest mu potrzebne. Stąd konieczność wyboru takich mebli, które posiadają wszelkie niezbędne atesty i spełniają normy europejskie. Dzięki temu wiemy, że dziecku, które z nich korzysta nic się nie stanie. Kolejną kwestią jest dobór mebli do wieku pociechy. Poniżej podpowiadamy, co powinno znaleźć się w pokoiku dziecka w określonym wieku.

Jakie meble do pokoju niemowlaka?

Najważniejsze w pokoju maluszka jest łóżeczko. Wybierając je warto pomyśleć o tym, by służyło mu jak najdłużej. Można wybrać takie o wymiarach 120×60 cm, które ma trzy poziomy regulacji wysokości spodu pod materac, a także możliwość wyjęcia trzech drążków. Dzięki czemu posłuży dziecku od pierwszych dni, nawet do 2. roku życia. Można pójść jednak krok dalej i postawić na większe łóżeczko – 140×70 cm, które posiada aż 4 stopnie regulacji spodu po materac, 3 wyciągane szczebelki, a także możliwość demontażu boków i zamianę w tapczanik. Dzięki temu może służyć dziecku znacznie dłużej. Warto stawiać na meble „rosnące z dzieckiem”, bo to oszczędność pieniędzy.

Oprócz łóżeczka warto kupić komodę z przewijakiem, który można zdemontować, szafę na ubranka i regał na książki oraz zabawki. Z całą pewnością taki zestaw mebli wystarczy maluchowi na pierwsze miesiące życia.

Meble dla przedszkolaka – co potrzebne?

Zestaw mebli dla kilkulatka powinien składać się z łóżka (najlepiej z barierką), komody, szafy i regału. Warto jednak pomyśleć o tym, że dziecko potrzebuje nie tylko miejsca do odpoczynku i przechowywania, ale także do zabawy. Z pewnością świetnym dodatkiem jest więc kufer na zabawki. Dzięki niemu w prosty sposób zaprowadzi się porządek po zabawie. Warto kupić także stolik i krzesełko przy którym pociecha może rysować i wykonywać inne prace plastyczne, gościć pluszowych przyjaciół na herbatce itp.

Jakie meble do pokoju ucznia?

Gdy dziecko idzie do szkoły jego pokój należy dostosować do nowych obowiązków. Strefa nauki powinna zostać mądrze wygospodarowana. Musi znajdować się w dobrze oświetlonym miejscu. Jeśli chodzi o biurko, to najlepiej wybrać takie, które ma szufladę, szafkę i wysuwaną półkę na klawiaturę. Dzięki temu zyska się miejsce do przechowywania przyborów i podręczników szkolnych. Łatwo będzie utrzymać porządek, który w miejscu nauki jest bardzo istotny.

Jak widać – wybierając właściwy zestaw mebli dla niemowlaka, który rośnie razem z dzieckiem, można z czasem dokupować jedynie jeden – dwa meble, by dostosować strefę życia pociechy do jej potrzeb. Warto więc postawić na wysokiej jakości zestaw mebli, którego komponenty można przeobrażać, a także dokupować potrzebne meble, tak jak jest w przypadku chociażby oferty ATB Meble.

Rating: 4.8/5. From 4 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Jak wybrać zestaw mebli dziecięcych, co powinien mieć?

  1. Weronika says:

    Dobre porady, dostosowanie mebli względem wieku dziecka ma duże znaczenie i powinno się na to zwrócić uwagę, szczególnie ze względów bezpieczeństwa oraz potrzeb malucha.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *