Planujesz jacuzzi ogrodowe? To musisz wiedzieć!

Kiedyś baseny, a tym bardziej jacuzzi w ogrodach pojawiały się rzadko i były wyznacznikiem ogromnego luksusu. Teraz już na szczęście nie kosztują tyle co dawniej i coraz więcej osób może stworzyć sobie swoje własne, przydomowe minispa. Jeżeli sam masz w planach jacuzzi ogrodowe, zobacz co warto wiedzieć na jego temat przed instalacją.

Określ dokładnie miejsce na jacuzzi

Oczywiście, wiesz już, że jacuzzi chcesz mieć w ogrodzie. Tylko musisz się porządnie zastanowić gdzie dokładnie powinno się znajdować. Nie jest to wcale taka prosta sprawa, ale wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym jest podłoże. Musi być ono solidne i powinno być w stanie unieść ciężar około 1,5 tony. Ważne też by było stabilne, aby żadne nierówności nie zakłócały pracy pomp filtracji lub masażu. Gęsta trawa również może spowodować nierówne ułożenie, dlatego dokładnie przygotuj wcześniej powierzchnię, na której będzie umieszczone jacuzzi.

Istotne jest również otoczenie domowego spa. Nie warto stawiać go pod gęstymi drzewami, które będą tracić wiele liści lub pylić się. Później nie będzie Ci przyjemnie relaksować się w takim miejscu. Nie powinno się także wybierać miejsca, które jest stale narażone na działanie promieni UV.

Dla odpoczynku ważna jest również prywatność, dlatego warto wybrać miejsce, gdzie będziemy w miarę osłonięci od wzroku sąsiadów czy przechodniów.

Ponieważ z instalacją takiego minibasenu wiąże się kilka kwestii technicznych, jacuzzi ogrodowe warto zaplanować z takimi firmami jak sundance.pl, które profesjonalnie doradzą Ci gdzie najlepiej je umiejscowić. Dobrą wiadomością jest, że nie potrzeba stałego przyłącza wody by napełnić swoje spa, jednak powinno być ustawione w miejscu, do którego łatwo jest doprowadzić wąż ogrodowy. Ważne jest także gdzie będziesz wodę wypuszczał. Pamiętaj, że nie będzie ona nigdy krystalicznie czyta i będzie zawierała środki dezynfekujące, które mogą szkodzić roślinom.

Bardzo istotną kwestią jest doprowadzenie prądu odpowiednimi przewodami, które będą miały właściwy przekrój i zabezpieczenia. W tym przypadku ważny jest konkretny model na jaki się zdecydujesz i dlatego najlepiej skonsultować się w tej sprawie z dostawcą, żeby ustalić szczegóły techniczne. Tak samo, dobrze poradzić się specjalistów w kwestii wyboru między postawieniem basenu na gruncie bądź jego zagłębieniem.

Zastanów się nad zadaszeniem jacuzzi

W kwestii wydajności urządzenia, zadaszenie nie ma dużego znaczenia. W zupełności wystarczy odpowiednio izolująca obudowa jacuzzi i specjalna pokrywa termiczna. Jeśli więc lubisz widok błękitnego nieba nad sobą, nie musisz koniecznie zadaszać minibasenu. Ma to jednak również swoje korzyści, gdyż daszek lub zabudowa, po prostu będą osłaniać przed słońcem i innymi zjawiskami meteorologicznymi. Można w ten sposób relaksować się wśród bąbelków nawet w czasie deszczu.

Pamiętaj o odpowiednim korzystaniu z jacuzzi ogrodowego

Zawsze dbaj o wodę i jej czystość. Testuj jej parametry raz na tydzień. Każdemu przyjemniej będzie pluskać się w higienicznych warunkach. Nie utrudniaj sobie także utrzymania jacuzzi w czystości poprzez odkładanie pokrywy termicznej w nieodpowiednie miejsca. Skoszona trawa, liście czy inne zanieczyszczenia mogą przykleić się do pokrywy i zanieczyścić wodę. Znajdź i przygotuj sobie jedno miejsce, gdzie będziesz ją odkładać.

Przy zamykaniu jacuzzi korzystaj z mocowań pokrywy termicznej. Dzięki temu zabezpieczysz sprzęt i na przykład najmłodszych członków rodziny.

Rating: 4.8/5. From 5 votes.
Please wait...

2 komentarze dla “Planujesz jacuzzi ogrodowe? To musisz wiedzieć!

  1. prawie ogrodnik says:

    jacuzi w ogrodzie to świetna sprawa, polecam 🙂

  2. Lana says:

    Podoba mi się ten pomysł z jacuzzi w ogrodzie, choć ja co najwyżej mogę sobie tylko o tym pomarzyć.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *