Stanley – narzędzia ręczne znane na całym świecie

Jesteś zapalonym majsterkowiczem, właścicielem firmy budowlanej lub cieślą? Do pracy wybierasz narzędzia wyłącznie najwyższej jakości, ponieważ cenisz sobie profesjonalne podejście oraz wygodę? Narzędzia marki Stanley to coś, co na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom!

Historia powstania marki Stanley

Stanley to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jej historia sięga lat 20’ XIX wieku, kiedy to Frederic T. Stanley porzucił pracę urzędnika na parowcu Connecticut River i rozpoczął produkcje narzędzi w Karolinie Północnej w USA. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, wraz ze swoim młodszym bratem Williamem otworzył niewielki zakład, w którym wytwarzali zamki drzwiowe oraz ozdoby domowe. Niestety potężny kryzys finansowy, który miał miejsce w 1837 roku w Stanach Zjednoczonych spowodował, że firma ta nie przetrwała. Jej założyciele nie poddali się jednak i w 1843 roku powstaje STANLEY’s Bolt Manufactory, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją śrub, metalowych drzwi oraz wielu innych elementów z kutego żelaza. W 1857 roku okazuje się, że nie tylko bracia Stanley mają talent do rozkręcania interesów, ale także ich kuzyn Henry Stanley, który założył odrębną firmę The Stanley Rule and Level Company. Właśnie ta firma rozpoczęła produkcję legendarnych strugów Stanley/Bailey, które były niezastąpionym narzędziem rzemieślników do początku XX wieku, co więcej wykorzystuje się je w stolarstwie do dnia dzisiejszego. Obie firmy przetrwały pomimo śmierci swoich założycieli, by w 1920 roku połączyć się i przyjąć wspólną nazwę The Stanley Works. To połączenie sił zaowocowało nie małym sukcesem, gdyż marka The Stanley Works stała się (i wciąż pozostaje) najsłynniejszą wśród marek wytwarzających narzędzia ręczne.

Sukces firmy stworzonej przez rodzinę Stanley opiera się w dużej mierze na zainteresowaniu potrzebami klientów. Zanim rozpocznie się proces produkcji danego narzędzia, przeprowadzany jest wywiad wśród jego przyszłych użytkowników. To oni mają rzeczywisty wpływ na to, jakim narzędziem będą się przyszłości posługiwać. Ponadto każdy produkt poddawany jest wielu próbom wytrzymałościowym, w efekcie czego powstają niesamowicie trwałe, praktyczne i zaawansowane technologicznie narzędzia.

Stanley – narzędzia, które wykorzystują wszyscy, od domowych majsterkowiczów po astronautów

Firma Stanley produkuje narzędzia, które mogą wydawać się z pozoru bardzo proste i mało odkrywcze. Takie podejście jest co najmniej błędne, gdyż produkty tej firmy mają znaczenie przełomowe. Wśród wielu niezwykle ważnych narzędzi warto wymienić choćby pierwszą na świecie przenośną wiertarkę wyposażoną w uchwyt pistoletowy i włącznik typu włącz-wyłącz, a kilka dekad później powstaje pierwsza przenośna wiertarka akumulatorowa. Dowodem na to, jak bardzo ambitne i nowatorskie jest podejście firmy Stanley była współpraca z NASA, której owocem jest pierwsza na świecie akumulatorowa wkrętarka przystosowana do pracy w warunkach nieważkości oraz specjalna głowica z napędem akumulatorowym do pobierania próbek gruntu księżycowego, wykorzystana w trakcie misji Apollo. Nie sposób wymienić wszystkich niezwykle nowatorskich urządzeń, które od dziesiątek lat ułatwiają ludziom pracę, a które są stworzone przez The Stanley Works oraz Black&Decker, z którą firma rodziny Stanley połączyła się w 2010 roku. W Polsce narzędzia marki Stanley możemy znaleźć np. na stronie www.koelnerpolska.pl/stanley/informacje.

Jakie narzędzia produkuje Stanley – kategorie narzędzi

Przez niemal 200 lat historii firmy Stanley powstało tak wiele narzędzi, które ciągle ulepszane trafiają w nasze ręce, że aby je opisać, należy wprowadzić podział na kategorie.

  1. Klucze
  2. Wśród kluczy wyróżniamy:

klucze płasko-oczkowe, płaskie z grzechotką, oczkowe, płaskie dwustronne, klucze z grzechotką i przełącznikiem, fajkowe, dynamometryczne, nastawne i nasadowe

  1. . Przeznaczenie tych kluczy jest bardzo szerokie, używają ich m. in. mechanicy oraz hydraulicy. Wyróżnia je bez wątpienia dbałość o każdy szczegół wykonania, producent pomyślał nie tylko o tym, aby były bardzo wytrzymałe, ale i praktyczne w każdej sytuacji. Niektóre klucze posiadają otwory na smycz lub pasek, aby można je było mieć cały czas przy sobie, a jednocześnie mieć wolne ręce. Uchwyty bardzo często pokryte są miękką gumową okładziną, która znacznie zwiększa komfort użytkowania.

  2. Narzędzia mechaniczne
  3. Stanley oferuje swoim klientom

różnorodne zestawy nasadek, grzechotki, rękojeści, klucze torx/imbusy, komplety torx/imbusy, moduły narzędziowe i imadła

  1. . Przy ich pomocy jesteśmy w stanie odkręcić lub przykręcić każdą śrubę, utrzymać porządek wśród najmniejszych elementów naszej skrzynki z narzędziami oraz unieruchomić przedmioty, które mamy zamiar poddać obróbce ręcznej bądź mechanicznej.

  2. Narzędzia stolarskie
  3. W tej kategorii odnajdziemy takie narzędzia, jak

dłuta i ściski

  1. . Nawet najbardziej wybredny stolarz znajdzie wśród nich idealne dla siebie dłuto. Niektóre modele posiadają dodatkową boczną krawędź tnącą, są uniwersalne, a do tego posiadają uchwyty zapewniające pełną kontrolę narzędzia oraz komfort użytkowania. Ruchome szczęki ścisków zapewniają idealne dopasowanie do ściskanego materiału, są lekkie, łatwe w obsłudze, a niektóre modele mogą być wykorzystywane także jako rozpórka.

  2. Pilniki i tarniki
  3. Bez wątpienia ważną cechą tego rodzaju narzędzi jest ich ostrość, a co za tym idzie – wytrzymałość na ścieranie.

Pilniki oraz tarniki Stanley’a są wykonane z wysokogatunkowej stali węglowej, a następnie poddane precyzyjnej obróbce cieplnej

  1. , dzięki czemu zachowują swoje właściwości nawet przy dużym stopniu eksploatacji.

  2. Narzędzia ogólnobudowlane
  3. Do narzędzi ogólnobudowlanych zaliczamy

przecinaki i wbijaki, młotki fatmax, młotki, siekiery, narzędzia do K/G i wykończeń oraz łomy i łopatki do gwoździ

  1. . Tak naprawdę, to ta kategoria najlepiej chyba prezentuje pomysłowość oraz praktyczne podejście marki Stanley do tworzenia narzędzi, które ułatwią życie całej rzeszy osób, zajmującej się budownictwem zawodowo czy też prywatnie wykonujących mniejsze bądź większe remonty we własnych domach. Znajdziemy tu wszystko, począwszy od gumowych młotków, przez szpachle, po skrobaki do farby oraz nosidła. Jeśli poszukujesz jakiegokolwiek narzędzia ogólnobudowlanego, to możesz mieć pewność, że firma Stanley ma je w swoim asortymencie i będzie ono najwyższej jakości.

  2. Narzędzia pomiarowe i traserskie
  3. W tej kategorii mieszczą się

kątowniki, drogomierze, miary składane, miary zwijane (długie i krótkie), wszelkiego rodzaju akcesoria i narzędzia traserskie, takie jak kredy, sznury, znaczniki oraz piony

  1. . Bez trudu można dopasować odpowiednio trwały rodzaj znacznika do materiału, który poddajemy obróbce, do wyboru mamy markery ołówki murarskie i ciesielskie, a także różnokolorowe kredy.

  2. Poziomice
  3. Firma Stanley robi co może, by w swojej ofercie mieć najszerszy wybór nawet tak popularnego w swej tradycyjnej wersji narzędzia, jakim jest poziomica. Znajdziemy tu

poziomice kątowe, sznurkowe, oczkowe, magnetyczne i laserowe

  1. . Wszystkie wykonane w taki sposób, aby używanie ich było jak najwygodniejsze, a odczyt wyniku dobrze widoczny. Ponadto charakteryzuje je najlepsza w swojej klasie dokładność pomiaru.

  2. Wkrętarki i końcówki
  3. W tej kategorii znajdują się

pojedyncze wkrętaki różnego typu, a także całe komplety

  1. . Znajdziemy tu egzemplarze służące do pracy pod napięciem nawet do 1000 V, precyzyjne wkrętaki z rękojeściami typu Soft Grip, które zapewniają nam pewny uchwyt narzędzia oraz ogromną ilość wszelkiego rodzaju końcówek i uchwytów magnetycznych.

  2. Szczypce
  3. Do szczypiec zaliczamy:

kombinerki, szczypce boczne, wydłużone, szczypce Segera, Morsea, obcinaki czołowe, szczypce do izolacji oraz nastawne

  1. . Firma Stanley oferuje nam również zestawy szczypiec. Oferta ta jest skierowana do hydraulików, mechaników każdej specjalności oraz domowych majsterkowiczów. Szczypce te wykonane są z najwyższej jakości materiałów, zarówno te najprostsze uniwersalne modele, jak i te o konkretnym przeznaczeniu, np. do pracy pod napięciem 1000 V.

  2. Narzędzia tnące
  3. W ofercie firmy Stanley znajdziemy wiele modeli

przyrżni, pił, noży, nożyc do blachy i prętów oraz ostrzy

  1. . Dzięki nim możesz przyciąć m.in. deski i listwy pod dowolnym kątem, przebić się przez płyty G/K, przeciąć metalowe blachy i pręty, a także inne materiały, takie jak beton komórkowy, tworzywa sztuczne, w tym plastik. Do produkcji przyrżni używane są zarówno tworzywa sztuczne, jak i drewno, natomiast zęby pił są wytwarzane w dużej mierze z węglików spiekanych. Oprócz tradycyjnych pił mamy do wyboru piły japońskie, płatnice czy brzeszczoty.

  2. Narzędzia laserowe i elektroniczne
  3. W te zaawansowane technologicznie narzędzia wchodzą

niwelatory laserowe i optyczne, dalmierze, wykrywacze profili oraz lasery krzyżowe

  1. . Są to niezastąpione przyrządy w pracach geodezyjnych, remontowych i budowlanych. Pozwalają na precyzyjne wyznaczenie pionu, poziomu, stopnia nachylenia czy kierunku. Wykrywacze profili pomagają nam namierzyć instalacje elektryczne ukryte w ścianach, zapewniając nam tym samym bezpieczeństwo. Są zabezpieczone przed wstrząsami, do tego mogą być zamontowane na statywie, by ułatwić nam ich użytkowanie w każdych warunkach.

  2. Narzędzia łączące
  3. Ta kategoria zawiera

nitownice, pistolety klejowe, zszywacze oraz niezbędne do nich akcesoria, czyli zszywki oraz gwoździe

  1. . Narzędzia te pozwalają na wytrzymałe połączenie dowolnych materiałów. Zszywacze są wyposażone w regulator siły wbijania, niektóre modele posiadają składane rączki, co bardzo ułatwia przechowywanie narzędzia. Pistolety klejowe cieszą się popularnością nie tylko wśród pracowników sektora budowlanego czy mechanicznego, ale pomagają w bardzo prosty sposób naprawić uszkodzone przedmioty domowego użytku, są też wykorzystywane przez twórców wszelkiego rodzaju rękodzieła artystycznego.

  2. Latarki
  3. Wśród latarek Stanley’a znajdziemy

latarki aluminiowe, latarki akumulatorowe ze statywem, reflektory budowlane i latarki czołowe

  1. . Wyposażone są w wodoszczelne obudowy oraz odporne na uszkodzenia soczewki i ładowarki. Reflektory posiadają funkcję emisji rozproszonej wiązki światła, która oświetla szeroki obszar pracy lub skupioną wiązkę, która daje silne punktowe światło.

  2. Systemy magazynowania narzędzi
  3. Jeśli chcesz stworzyć przydomowy warsztat, lub jesteś profesjonalnym mechanikiem, właścicielem firmy budowlanej czy cieślą i szukasz odpowiedniego wyposażenia, które pomoże ci uporządkować wszystkie narzędzia, aby zapewnić sobie do nich szybki i łatwy dostęp, to powinieneś zainteresować się ofertą systemów magazynowania Stanley.

Wśród nich znajdziesz ruchome warsztaty, organizery, skrzynki narzędziowe, skrzynie na kołach, kobyłki i stoły warsztatowe oraz torby, kieszenie i pasy

  1. . Wszystkie te produkty są niesamowicie praktyczne i pomocne dla każdego, kto posługuje się jakiegokolwiek rodzaju narzędziami. Precyzyjne wykonanie i wysokiej jakości materiały gwarantują zadowolenie i długie użytkowanie każdego z wymienionych systemów.

  2. Zabudowy warsztatowe
  3. Oprócz systemów magazynowania narzędzi, w większych warsztatach czy nawet zakładach pracy niezbędne są

szafy oraz wózki transportowe

  . Wybierając te produkowane przez firmę Stanley, masz pewność, że będą wytrzymałe i doskonale spełnią swoją funkcję.
Rating: 4.7/5. From 3 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Stanley – narzędzia ręczne znane na całym świecie

 1. Kudłaty says:

  Z tym się zgodzę, ta marka ma jednak w sobie to coś, choć pewnie mało kto zwraca na to uwagę. Może też nie wszyscy nawet zdają sobie sprawę z tego, że korzystają z narzędzi Stanley

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *