Palcem po mapie. Poznaj 10 najpiękniejszych miast świata

Świat obfituje w niezwykłe piękne miejsca, trzeba tylko umieć je dostrzec. Wiele miast na Ziemi w najróżniejszych zakątkach świata jest w stanie podbić niejedno serce. Z tej wielości miejsc, które warto obejrzeć, przedstawiamy 10, które zasługują na największa uwagę.

1. Kioto, Japonia

Wiele zestawień proponuje to miasto, jako najpiękniejsze na świecie i musi coś w tym być. Kioto to była stolica Japonii oraz miejsce zamieszkania cesarza. Z pewnością wyróżnia się niezwykłym urokiem licznych ogrodów oraz wspaniałej architekturze. Od lat jest to również jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów.

Piękne miasto Kioto

2. Florencja, Włochy

Kto by nie kochał Włoch? W dodatku Florencji? Kolebka renesansu oraz sztuki. To tam żyli i pracowali najwięksi ówcześni malarze, rzeźbiarze i inni artyści. Florencja to również liczne zabytki, malownicze widoki, piękne place i wspaniałe katedry będące architektonicznym mistrzostwem.

Florencja widok na rzekę

3. Rzym, Włochy

Nie można również zapomnieć o wiecznym mieście, będące stolicą Włoch, jak również stolicą sztuki i kultury. To także miejsce bardzo ważne w Naszej światowej, głównie europejskiej historii, gdzie pomniki starożytnej myśli stykają się z renesansową sztuką i techniką. To także stolica chrześcijaństwa, jak również licznych atrakcji turystycznych.

Piękny starożytny Rzym

4. Wiedeń, Austria

Wiedeń to przede wszystkim historia sztuki i muzyki. To klasyka sama w sobie, a dodatkowo okraszona pięknymi zabytkowymi budynkami z licznymi urokliwymi miejscami, które warto i powinno się obejrzeć.

Belweder w Wiedniu

5. Bangkok, Tajlandia

To już jest zupełnie odmienne miejsce od poprzednich, a charakteryzuje się znaczną ilością zgiełku i hałasu. Jest to również ogromna mieszanina różnych kultur, która w dużym stopniu odbija się na wyglądzie miasta, będące w różnych swoich częściach reprezentowane przez różne tendencje kulturowe zarówno wschodnie, jak i zachodnie.

Tajlandzka kolorowa budowla

6. Sydney, Australia

Sydney słynie przede wszystkim ze swojej opery, ale nie tylko to przyciąga licznych turystów z całego świata. To także atrakcyjne miejsca, liczne puby i restauracje, jak również wspaniałe plaże i porty. Nie brakuje tu także miejsca na rozrywkę z wyższej półki. Liczne muzea i parki z pewnością są sporą zachętą do odwiedzin.

Opera w mieście Sydney

7. Barcelona, Hiszpania

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miast świata, a powodów dla których ten stan się utrzymuje, jest naprawdę wiele. Położone nad morzem, zapewnia piękne widoki, dodatkowo liczne stare zabytkowe zabudowania oraz wspaniała hiszpańska kuchnia. To także miejsce, gdzie można zażyć wielu różnych rozrywek, jak również cieszyć wspaniałymi widokami i z możliwością zrelaksowania.

Panorama portu w Barcelonie

8. Praga, Czechy

Miasto naszych sąsiadów jest miejscem częstych odwiedzin licznej rzeszy turystów. To wspaniałe widoki, piękna architektura, wspaniała muzyka oraz atmosfera, która jest w stanie urzec każdego odwiedzającego. Na brak rozrywek, z pewnością nie będzie można narzekać.

Widok na piękną czeską Pragę

9. Kapsztad, RPA

Jest to bardzo malownicze miasto położone między górami a morzem. W swojej ofercie zawiera zarówno liczne rozrywki, jak i możliwość odpoczynku. To specyficzna mieszanina nowoczesności, bogactwa oraz biedy. To tam można również znaleźć liczne restauracje i hotele, które są uznawane za jedne z najlepszych w Afryce.

Widok na miasto Kapsztad

10. Kraków, Polska

Nie można również zapomnieć o naszym rodzimym mieście, byłej stolicy i miejsca przebywania dawnych władców. To wspaniała historia, architektura oraz sztuka. To również cudowna atmosfera, jak również liczne atrakcje i rozrywki pozwalając na bujne życie towarzyskie.

Piękne miasto Karków w zieleni

Zatem, jakie miasto Ty wybierasz? Sezon urlopowy przed Nami, zatem można już zacząć planować wyjazd, aby poznać bliżej miejsca których widok zapiera dech w piersiach.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

2 komentarze dla “Palcem po mapie. Poznaj 10 najpiękniejszych miast świata

  1. muszę zmienić lewe koło says:

    Czy te miasta nie mogą być usytuowane trochę bliżej?!!
    No dobra, Kraków mam pod ręką.

  2. Kocham_Hiszpanię says:

    Barcelona, najpiękniejsze miasto świata. W ogóle uwielbiam Hiszpanię, spędzam tam każdy urlop. Serdecznie polecam każdemu kto nie ma planów na urlop. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce!

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *