Jakie są rodzaje papilotów, które wybrać?

Piękne kręcone pukle to zapewne marzenie wielu kobiet. Obecnie osiągnięcie oszałamiającego efektu burzy loków nie należy do skomplikowanych. Wystarczy użyć lokówki lub sięgnąć po znane od pokoleń wałki i papiloty. Jednak gorąca lokówka ma szkodliwy wpływ na strukturę włosów, natomiast wałki mogą sprawić dyskomfort podczas snu, dlatego warto zdecydować się na papiloty. Jakie są ich rodzaje? Podpowiemy, które papiloty warto wybrać.

Wałki czy papiloty?

Zastanawiasz się, czego użyć do zakręcenia włosów, czy lepiej sprawdzą się wałki, czy papiloty? Istnieje kilka rodzajów wałków do włosów, jednak to, co odróżnia je od papilotów, to ich struktura. Wałki zwykle są wykonanie ze sztywnego tworzywa, natomiast papiloty odznaczają się giętkością, dzięki temu można je dowolnie formować. Wałki do długich włosów mogą być dobry rozwiązaniem, gdy zamierzasz używać ich w ciągu dnia. Jednak spanie w nich jest dosyć kłopotliwe, ponieważ mają one dosyć twardą strukturę. Zatem lepszą propozycję stanowią papiloty, które możesz wykorzystywać do kręcenia włosów zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy. A jakie są ich rodzaje?

Papiloty piankowe

Papiloty piankowe są dosyć miękkie i mają śliską strukturę, dzięki temu nie plączą i nie wyrywają włosów. Świetnie sprawdzają się podczas kręcenia kosmyków nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Ich cechą charakterystyczną jest brak drucika wewnątrz. Są dosyć elektryczne i łatwo można je formować. Ich dużą zaletą jest to, że posiadają zapięcie, które pozwala utrzymać włosy na miejscu.

Papiloty z gąbki

Papiloty z gąbki to niezwykle wygodny rodzaj papilotów. Gąbka sprawia, że po ich założeniu są praktycznie niewyczuwalne i nie obciążają kosmyków. To idealny rodzaj wałków do nocnego kręcenia włosów, ponieważ nie wyrywają ich ani nie sprawiają dyskomfortu podczas zmian pozycji w trakcie snu. Powstałe z nich loki prezentują się bardzo naturalnie. Jedyna wada papilotów z gąbki to wewnętrzny drucik, który w wyniku intensywnego użytkowania może zacząć wychodzić. Wtedy nie nadają się one już do nawijania włosów i należy je wyrzucić.

Papiloty silikonowe

Papiloty silikonowe są dosyć wytrzymałe, dlatego nie zużywają się tak szybko, jak te wykonane z gąbki czy pianki. Ich założenie nie należy do skomplikowanych, a część z nich posiada specjalnie zapięcie podtrzymujące włosy. Wadą tego typu papilotów jest to, że mogą szarpać i wyrywać kosmyki. Nie nadają się również do spania, ponieważ są wykonane z twardego tworzywa. Zaleca się również ich używanie raczej do kręcenia długich włosów.

Decydując się na konkretny rodzaj papilotów, należy wziąć pod uwagę rodzaj posiadanych włosów — ich grubość i długość. Jeśli masz cienkie lub krótkie włosy, lepszym rozwiązaniem będą te wykonane z pianki albo gąbki. Sprawdzą się one również wtedy, gdy zamierzasz w nich spać. Natomiast w przypadku grubych i długich włosów warto postawić na papiloty silikonowe.

No votes yet.
Please wait...

4 komentarze dla “Jakie są rodzaje papilotów, które wybrać?

 1. mewa says:

  Próbowałam chyba wszystkich rodzajów papilotów i efekt mi sie totalnie nie podoba 🙁 mam za to jedwabny wałek do kręcenia włosów i to jest to co lubię 🙂

 2. judy says:

  A ja mam ogromny problem z papilotami. Z jednej strony podoba mi się efekt, który dają i są fajna alternatywą dla wałków, ale z drugiej zawsze wyrywam sobie dużo włosów przy ściąganiu papilotów 🙁

 3. Efrem says:

  O łaaał, nie wiedziałem, że istnieje aż tyle rodzajów papilotów… Te papiloty silikonowe wydają się chyba najbardziej praktycznym rozwiązaniem, jeśli się tak nie zużywają

 4. Gaja says:

  No to nawet nie wiedziałam, że w ogóle istnieją takie rodzaje papilotów! Ja znam tylko te piankowe i tyle…

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *