Jak zmienić myślenie czyli nauka optymizmu

To jak myślimy wpływa na to, jak postrzegamy świat i siebie samych. Często są to myśli negatywne które powodują, że zaczynamy postrzegać siebie w niesprzyjającym świetle. Takie myślenie mocno odbija się na Naszym życiu i ma duży wpływ na relacje międzyludzkie. Może również doprowadzić do depresji. Zmiana jest jednak możliwa, a zmieniając sposób myślenia można zmienić swoje życie.

Potrzeba czasu

Nie da się powiedzieć, że od teraz będę myślał tylko pozytywnie i tak się stanie. Żeby to zmienić potrzeba czasu, cierpliwości i wytrwałości. Najgorsze jest to, że najczęściej patrzymy na siebie przez pryzmat innych ludzi, co negatywnie wpływa na Nasz osąd o Nas samych. Należy się pozbyć tego nawyku i trzeba pamiętać, że pozytywne myślenie to przede wszystkim Nasza wiara i pomyślny wynik Naszego działania. To także zdolność do dokonywania zarówno analizy myślowej, jak i dążenie do realizacji własnych planów. Przede wszystkim należy zacząć od wyrobienia w sobie umiejętności pozbywania się negatywnych myśli. Gdy tylko się pojawiają, starajmy się je stłumić. Żeby to zrobić, należy szukać zasobów poznawczych i motywacyjnych. Niestety są to działania krótkotrwałe dlatego warto od tego zacząć.

Myśl o sobie pozytywnie

Optymizm to przede wszystkim pozytywne myślenie o sobie i świecie, jaki Nas otacza. Gdy myślimy źle o Nas samych, wtedy cały świat zaczyna wydawać się szary i nieprzyjemny. Pokochanie siebie to klucz do pozytywnej zmiany. Należy znajdować pozytywne informacje na swój temat, by móc zbudować w ten sposób poczucie własnej wartości. Właściwe postrzeganie siebie i otoczenia generuje poprawę nastroju, zwiększa zapał do działania i sprawia, że jesteśmy pełni energii i chęci. Trzeba nauczyć się filtrowania informacji, które codziennie do Nas docierają, a które w dużym stopniu odpowiadają za Nasz sposób myślenia. Warto zadbać o to, by zacząć samemu tworzyć wokół siebie przyjazną atmosferę. Kontakt z ludźmi także na Nas wpływa, więc najlepiej jest odpowiednio dobierać sobie znajomych i znaleźć kogoś, przy kim będzie się czuć swobodnie.

Skaczący z radości człowiek

Wiara w siebie

Wiara w siebie nie jest jednoznaczna z zadufaniem. Negatywne myślenie sprawia, że mamy niskie mniemanie o swojej wartości i Naszych zdolnościach, co powoduje Naszą niechęć do wszystkiego. Trzeba działać i nie pozwolić na to, by niewłaściwie myśli Nas hamowały. Działaj, rób to, co kochasz i co sprawia Ci przyjemność. Jeżeli naprawdę czujesz się źle i nie dajesz sobie już rady, wyrzuć to z siebie! Duszenie złości i smutku sprawia, że coraz bardziej zapadamy się w sobie, aż w końcu wybuchamy z niekontrolowaną siłą. Gdy Nas coś gryzie najlepiej porozmawiać z kimś, kto zechce Nas wysłuchać i wesprzeć, potrząsnąć i wybić z głowy wszystkie głupoty. Najczęściej Nasze myśli nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, którą sami kreujemy i sprawiamy, że wszystko co złe zaczyna się dziać. Wszystkie porażki i straty mocno się na Nas odbijają, warto jednak szukać pozytywów, nawet najmniejszych, warto również szukać spokoju i możliwości relaksu. Ciągłe napięcie sprawia, że jesteśmy zmęczeni, źli i smutni, odpowiedni wypoczynek może działać kojąco i daje szanse na zmianę perspektywy Naszego myślenia i bardziej trzeźwy osąd.

Nie dajmy się oszukiwać Naszemu umysłowi. Sami kreujemy Nasze życie i od naszego sposobu myślenia bardzo wiele zależy. Trzeba się przestawić i małymi kroczkami zmieniać Nasze poglądy, by w ten sposób oczyścić umysł i poprawić swoje samopoczucie.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Jak zmienić myślenie czyli nauka optymizmu

  1. Percent says:

    Nie da się tak łatwo zmienić myślenia. No chyba że się pójdzie na jakąś terapię czy zapisze się na coaching.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *