4 powody, dla których nie można schudnąć

Podejmujemy bardzo ważną decyzję – odchudzamy się. Szukamy informacji o najskuteczniejszych sposobach odchudzania, najlepszych dietach oraz wiele innych porad, które mają za zadanie wspomóc Nas w realizacji zamierzonego planu. Przystępujemy do działania i wtedy okazuje się, że pomimo licznych wysiłków, nic z tego nie wychodzi. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego nie udaje się Nam zrzucić tych upragnionych kilogramów i jakie błędy popełniamy.

1. Nieodpowiednie przygotowanie posiłków

Właściwa dieta do podstawa, o której powinno się pamiętać. Niestety wiele osób biorących się za odchudzanie zaczyna popełniać liczne błędy pod tym względem. Odchudzanie to przede wszystkim wyrzeczenie się niektórych produktów, głównie tych bardzo tłustych jak mięsa wieprzowe czy wołowe. Lepiej też zrezygnować z masła i serów. Tłuszcz jest bardzo ważny dla organizmu, jednak należy go zdecydowanie ograniczyć i zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. W przeciwnym razie, samo postanowienie niewiele da. Dotyczy to także ilości posiłków. Dieta nie oznacza rzadszego jedzenia, wręcz przeciwnie, chodzi o częste ale małe i regularne posiłki. Głodzenie się sprawia, że potrzebujemy jeszcze więcej energii do uzupełnienia.

2. Podjadanie

Zbyt duże przerwy między posiłkami nie tylko sprawiają, że zaczynamy jeść więcej ale również pchają Nas do podjadania ponieważ ciągle odczuwamy głód, który chcemy zaspokoić. W dodatku ciągłe podjadanie, do tego najczęściej niezdrowego jedzenia, sprawia że przyzwyczajamy ciało do ciągłego uzupełniania energii, która tak naprawdę jest Nam całkowicie zbędna. Zwiększamy swój apetyt i tym samym, zaczynamy częściej odczuwać głód. Największy problem jest ze słodyczami, które są nośnikami pustych kalorii i nie zapewnią Nam sytości. Będzie Nam się po nich chciało jeszcze bardziej jeść ponieważ słodycze wzmacniają apetyt.

Brzuch z centymetrem w czerni i bieli

3. Za mało ruchu

O tym zapomina praktycznie każdy. Odchudzanie to ciąg czynności, o których powinno się pamiętać. To nie tylko specjalna dieta, mniejsze porcje jedzenia czy przerzucenie się na zdrowsze odpowiedniki, ale także odpowiednia dawka ruchu, który wspomaga proces odchudzania przyspieszając przemianę materii. Nie muszą to być ciężkie treningi na siłowni, choć oczywiście można również o tym pomyśleć. Mogą to być całkiem zwyczajne czynności, jak wchodzenie po schodach zamiast jazdy windą, częstsze spacery, codzienne porządki domowe. Warto spróbować także jazdy na rowerze czy pływania, a połączenie diety z ćwiczeniami na pewno da właściwy efekt.

4. Brak motywacji

Nieodpowiednia dieta, brak ruchu ale także brak motywacji. Często zdarza się, że przechodzimy pierwszą fazę odchudzania z ogromnym zapałem. Jednak z czasem, nie widząc efektów, zaczynamy popadać w depresje, stwierdzając że jest z Nami coś nie tak. Należy pamiętać, że zanim zabierzemy się za odchudzanie, trzeba wszystko dokładnie przemyśleć, zaplanować i przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że jest to długotrwały proces. Wyników nie da się osiągnąć w kilka dni, a drakońskie diety-cud, czasem mogą pomóc ale w większości przynoszą wyniszczające dla organizmu skutki i przede wszystkim nie są stałe. Trzeba być pewnym swoich chęci zmiany i twardo się tego trzymać. Odchudzanie to przede wszystkim zadbanie o Nasze zdrowie i samopoczucie, a zamiany powinniśmy zacząć od tego, co mamy w głowie.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “4 powody, dla których nie można schudnąć

  1. Magnus says:

    Często choroby sprawiają, że człowiek nie może schudnąć. Tak jest na przykłąd wtedy, kiedy choruje tarczyca.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *