Zabawki kupione przez internet będą tańsze, co jeszcze warto wiedzieć?

Wybór zabawki dla dziecka, zwłaszcza kiedy nie ma się swojego, może okazać się dla dorosłych sporym wyzwaniem. Wiek, upodobania, walory edukacyjne, bezpieczeństwo – na te kwestie należy zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli decydujemy się na zakupy przez Internet. O czym jeszcze warto pamiętać wybierając zabawkę dla dziecka?

1. Zabawki kupowane przez Internet

W obecnych czasach większość zakupów robimy już online. Ma to swoje plusy i minusy. Do zalet na pewno można zaliczyć niższą cenę, ale nie tylko. Zabawki kupowane przez Internet to na pewno większy wybór (pomijając cenę – urwis.pl), ale też i dostępność. W sklepach stacjonarnych często można nie dostać jakiegoś konkretnego produktu. Czy są jakieś minusy? To, że zabawki nie możemy dotknąć. Chyba, że najpierw obejrzymy zabawkę w tradycyjnym sklepie, a zamówimy ją online bo tak będzie taniej i wygodniej.

2. Dla kogo zabawki?

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie już na wstępie. Każda zabawka musi być dostosowana do wieku dziecka, ale i płci. Ponadto, musimy dowiedzieć się, czym interesuje się dziecko. Dalej na topie są zabawki z motywami z bajek, warto podpytać rodziców, fanem którego bohatera jest ich maluch. W modzie wciąż są zabawki, które nawiązują do „Krainy Lodu”, najlepszego filmu animowanego od czasów „Shreka” i „Madagaskaru”.

3. Jakie zabawki są bezpieczne?

Kupując zabawki przez Internet warto dokładnie przeczytać, czy mają one wszelkie wymagane certyfikaty i atesty, które będą świadczyły o ich jakości. Jeśli wybieramy zabawki dla małego dziecka to zwróćmy uwagę, czy nie mają one niebezpiecznych elementów, które maluch mógłby połknąć lub którymi mógłby się skaleczyć. Warto też zwrócić uwagę, czy tworzywa z których wykonano zabawki, nie są toksyczne. Najlepiej, jeśli będą one wyprodukowane w krajach Unii Europejskiej, ponieważ przepisy naszego kontynentu są bardziej restrykcyjne niż na przykład na rynku azjatyckim. Każda zabawka powinna zawierać informacje dotyczące użytkowania, ostrzeżenia i zakres wieku dziecka, które może się nią bawić.

4. A może zabawki edukacyjne?

Sporo uwagi poświęca się ostatnio zabawkom edukacyjnym. Głównie są one przeznaczone dla małych dzieci. Powinny mieć one wyraziste kolory, różne faktury i kształty. To sprawi, że dziecku nie znudzi się ta zabawka i przez dłuższy czas będzie ją odkrywało na nowo. Modne są też zabawki drewniane, które znajdują się wysoko na liście najchętniej kupowanych produktów dla najmłodszych.

5. A może praktyczne zabawki?

Do takich na pewno można zaliczyć zabawki, które umożliwią dziecku rozwój. Już od najmłodszych lat można dziecko uczyć jazdy na rowerze czy na hulajnodze. Na rynku jest sporo modeli z motywami z bajek, które mają zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu. Wybór hulajnogi z Elsą i Anną z „Krainy Lodu” na pewno skutecznie odciągnie maluchy od oglądania bajek na tablecie, co będzie miało nie tylko walor edukacyjny ale też zdrowotny.

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...

2 komentarze dla “Zabawki kupione przez internet będą tańsze, co jeszcze warto wiedzieć?

  1. ledd says:

    tańsze, ale sprawdzić koszt dostawy! chociaż w większości przypadków i tak bedzie taniej, jest jeszcze przywilej, można odesłać zakupione zabawki

  2. internetoholiczka says:

    Ja często robię tak, że sprawdzam zabawki u różnych blogerek i potem je zamawiam przez neta. Nie dość, że są tańsze, to od razu mogę sprawdzić wszystkie certyfikaty, materiały etc. Czasami doszukanie się tych informacji na opakowaniu w sklepie jest męczącym zdaniem.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *