10 najczęściej używanych słów w języku hiszpańskim. Jak zacząć naukę?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego nauka języka hiszpańskiego jest w Polsce tak popularna? Prawdopodobnie mają na to wpływ hiszpańskie utwory muzyczne, które już od lat utrzymują się na top listach przebojów. Bardzo modne stały się ostatnio także tańce latynoskie, które w żywiołowy sposób pomagają wyrazić uczucia. Od czego najlepiej zacząć naukę hiszpańskiego?

1. Morir – umrzeć

Niech Twoja miłość do języka hiszpańskiego nie umrze wraz z początkiem Twojej nauki. Jest wiele metod pozwalających opanować ten język. Może to być nauka zupełnie bezstresowa, nie nudna i nie wymagająca bezgranicznych poświęceń z Twojej strony.

2. Palabra – słowo

Metoda nauki słówek może większym stopniu angażować Twoją wyobraźnię niż Ci się wydaje. Większość podręczników i kursów uczy zapamiętywania słów na zasadzie skojarzeń, przy użyciu fiszek i wymowy nagranej na mp3.

Słówka w języku hiszpańskim w słowniku

3. Tiempo – czas

Bez nakładu Twojej pracy nic nie zdołasz osiągnąć. Jak w każdej nauce, tak i w nauce języka hiszpańskiego, czas i systematyczność są kluczem do osiągnięcia sukcesu.

4. Empezar – zacząć

Tego, co masz zrobić dziś nie odkładaj na jutro. Ta zasada dotyczy jak najbardziej każdej nauki języka, nie tylko hiszpańskiego.

5. Cancion – piosenka

Jednym ze sposobów i powodów nauki języka hiszpańskiego są piosenki, które z pewnością lubisz. Możesz zacząć je tłumaczyć, dzięki czemu przyjemnie spędzisz czas i dowiesz się, o czym śpiewają Twoi muzyczni faworyci.

Hiszpanka tańczy pasadoble

6. Solo – sam

Nie musisz chodzić do szkoły językowej, by nauczyć się hiszpańskiego. Samodzielna nauka też może przynieść bardzo owocne wyniki. Czytając, słuchając piosenek i wymowy możesz osiągnąć upragnione rezultaty.

7. Repetir – powtarzać

Bez powtórek, niestety nie jesteś w stanie nauczyć się żadnego języka. Nabycie umiejętności językowych wiąże się z ciągłymi ćwiczeniami i powtórkami. Nie muszą one jednak być nudne.

8. Esperanza – nadzieja

Nie wolno Ci się poddawać. Niech Twojej nauce cały czas przyświeca nadzieja, że w końcu opanujesz ten język.

9. Allanamiento – trudności

Podczas nauki języka hiszpańskiego na pewno napotkasz pewne trudności. Im szybciej nauczysz się je zwalczać, tym lepiej. Tradycyjne nauczanie skupia się głównie na gramatyce, co jest błędem ponieważ taka forma nauki nie należy do przyjemnych.

10. Alegria – radość

Naucz się czerpać radość z nauki słówek w języku hiszpańskim. Każde zapamiętane słówko i zdanie nich stanie się Twoim sukcesem

Język hiszpański zachwyca nas nie tylko bardzo harmonijnym i dźwięcznym brzmieniem. Piosenkarze o korzeniach latynoamerykańskich tacy jak Ricky Martin, Shakira czy Gloria Estefan, mają swoich wielbicieli na całym świecie. Hiszpania czaruje nie tylko muzyką, lecz także głęboką wymową swojej współczesnej kinematografii.

Kiedy już będziesz w trakcie nauki języka hiszpańskiego, możesz zapoznać się również z kulturą hiszpańską. Na przykład zapisać się na jeden z hiszpańskich tańców: mambę, salsę, rumbę, pasadoble. Nic tak nie motywuje do nauki języka jak poznanie tradycji kraju, z którego wywodzi się dany język. Zatem do dzieła!

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...

3 komentarze dla “10 najczęściej używanych słów w języku hiszpańskim. Jak zacząć naukę?

  1. gniewosz plamisty says:

    Gdyby wiedzę czerpać z amerykańskich filmów, to można by się spodziewać, że najczęściej używane hiszpańskie słowa to „si” i „senior”.

  2. krowarzywa says:

    Bardzo podoba mi się brzmienie słowa „esperanza”. W ogóle, spoko pomysł na artykuł, ciekawie są przedstawione metody nauki języka obcego. Ja się uczę francuskiego i widzę bardzo dużo podobieństw w słownictwie.

  3. poliglotka says:

    Każda nauka języka obcego powinna zacząć się od słówek, a nie wykuwania gramatycznych regułek. Potem można dołożyć słuchanie piosenek, lekcje z lektorem.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *