Baleriny, balerinki… Repetto?

Każdy z Nas przykłada dużą wagę do butów – marka, rozmiar, wygląd, wygoda – wszystkie te cechy są szalenie istotne i w zależności od preferencji o okazji, każdy wybiera odpowiedni model butów dla siebie. Od kilku lat triumfują baleriny, powszechnie uznane za niezwykle wygodne buty idealne na prawie każdą okazję. I choć wybór rodzajów i modeli balerin jest wiele, warto przyjrzeć się wyjątkowej marce, jaką są baleriny Repetto!

Balerinki – moda i wygoda

Baleriny, inaczej nazywane są również baletkami, a to głównie za sprawą tancerek baletowych, które do tańca używały znanym nam do dziś baletek. Projektanci zapożyczyli sobie ten wzór, który później z takim powodzeniem się rozpowszechnił. Ciężko jest zliczyć wszystkie obecnie istniejące modele tych butów, z kolei baleriny Repetto to oczywiście klasyka wśród balerinek (zobacz je na http://bymotyl.com/5_repetto), dlatego też warto o nich wspomnieć i przybliżyć bardziej tę niezwykłą francuską markę obuwniczą, która w dużym stopniu przyczyniła się do rozpowszechnienia tego typu butów.

Historia balerinek Repetto

Warto wspomnieć o początkach firmy. Powstała ona krótko po II wojnie światowej, a dokładnie w 1947 roku. Pierwsze baleriny tej marki zostały stworzone przez Rose Repetto, która poszła za radą swego syna i stworzyła niewielki warsztat obuwniczy nieopodal Opery Narodowej w Paryżu. Zaczęła ona tworzyć buty na zamówienie, także dla takich gwiazd jak słynna Brigitte Bardot, która poprosiła ją o specjalne baleriny do jej najnowszego filmu. Dalsza historia to już tylko powielanie kolejnych sukcesów i przejście od niewielkiego warsztatu, do pierwszego butiku często odwiedzanego przez światowej sławy baletnice, aż w końcu marka ta staje się szeroko rozpoznawalna na całym świecie i tak jest do dziś.

Baleriny Repetto

Francuska moda z balerinami Repetto

Nie od dziś jest wiadome, że Francja zaraz obok Włoch to stolica największych trendów w modzie. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam najczęściej rodzą się i rozpowszechniają znane dziś style i rodzaje ubiorów czy butów właśnie. Do dziś buty tej marki są często i chętnie wybierane przez gwiazdy, jednakże modne, ładne i wygodne buty są w zasięgu ręki każdej z Nas. Popularność balerin wzięła się także stąd, że dzięki swojej prostocie oraz niezwykłej wygodzie są idealne prawie do każdej stylizacji, dzięki czemu można je dopasować zarówno do luźnego codziennego ubioru, jak i bardziej eleganckich okazji. Styl prosto z francuskich wybiegów mody.

Jakie baleriny wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od Nas. Rodzajów balerin jest dużo i mamy do wyboru na przykład eleganckie i bardziej kobiecie, albo luźniejsze dziewczęce, z wyróżnieniem różnych kolorów i wzorów. Gładkie i z wzorami, ćwiekami, kokardkami i różnymi innymi dodatkami. Można wyróżnić także te z czubatymi albo obecnie zdecydowanie popularniejszymi zaokrąglonymi noskami. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji, ale jakiekolwiek baleriny by się nie wybrało, z pewnością będą wyglądać dobrze.

Do czego nosić baleriny?

Ten rodzaj obuwa pasuje to praktycznie każdej stylizacji, choć raczej powinno się unikać łączenia balerin z długimi sukniami oraz szerokimi spodniami. Wszystko inne jest jednak jak najbardziej dozwolone i dlatego też baleriny są tak chętnie wybierane przez rzesze kobiet, właśnie przez wzgląd na swoją uniwersalność i ponadczasowość oraz wygodę i klasyczne piękno. Kobiety w szpilkach wyglądają zjawiskowo i seksownie, ale czasem dobrze jest odpocząć od wysokich obcasów i przesiąść się na coś wygodniejszego.

Rating: 5.0/5. From 5 votes.
Please wait...

2 komentarze dla “Baleriny, balerinki… Repetto?

  1. Zośka says:

    baleriny repetto to najlepsze balerinki jaki nosiłam pod względem jakości i generalnie coś w nich jest innego to się czuje

  2. tesko says:

    Ja razu kupiłam baleriny z repetto, były koszmarnie drogie, ale mam do do dziś. Już chyba chodze w nich 4? 5 sezonów? Powiedźcie mi, jakie inne baleriny z ccc czy deichamanna by tyle wytrzymały

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *