Co jest najważniejsze w związku

Stworzenie długotrwałego, zdrowego związku wymaga wiele miłości, jednak nie tylko ona odpowiada za to czy mój związek z drugą osobą przetrwa próbę czasu i za 10-20 lat się nic nie zmieni. Wzajemne relacje między partnerami, to jak się wzajemnie traktują, a także wiele innych czynników odpowiada za wspólne, szczęśliwe życie. Co jest najważniejsze w związku i o czym powinno się zawsze pamiętać?

Zaufanie

Co tu dużo mówić, jest to podstawa. Związek to przede wszystkim wzajemne relacje między dwiema osobami, które chcą ze sobą przebywać, dzielić życie, radości i troski, a co za tym idzie zaufanie jest niezbędne. Jak możemy iść przez życie z osobą, której nie jesteśmy w stanie zaufać? Kto może Nas skrzywdzić, zranić i ta świadomość w Nas tkwi nawet, jeżeli druga strona zapewnia, że jest inaczej? Bezgraniczne zaufanie to zawierzenie całego siebie drugiej osobie ze świadomością, że nic złego się stać nie może.

Myślenie o partnerze/partnerce

Chodzi przede wszystkim o pozytywne myślenie. Myślimy o bliskiej Nam osobie, widząc jej pozytywne cechy. Oczywiście świadomość Naszych wad jest ważna, jednak gdy w grę wchodzi miłość, myślenie wyłącznie o wadach z pewnością nie pomoże w związku, a nawet najdrobniejsze rzeczy mogą urosnąć do niebotycznych rozmiarów. Myślenie o partnerze, to także myślenie o nim, gdy nie ma go przy Nas. Znika Nam z oczu, ale nie znika z serca ani umysłu. Czasem zdarza się, że te myśli zaburzają Nasz rytm pracy, ponieważ nie jesteśmy w stanie się skupić na niczym innym. Łatwe odkładanie na bok myśli o ukochanym/nej nie świadczy o niczym dobrym.

Napis na kartce

Poczucie humoru

Nie chodzi tu o rzucanie żartami, ale o to, jak czujemy się w swoim towarzystwie, czy druga osoba ma na Nas ten pozytywny wpływ, że na sam jego widok zaczynamy się uśmiechać. Nawet drobna uwaga jest Nas w stanie rozbawić, czujemy się swobodnie i pewnie w jego/jej towarzystwie. Humor i śmiech to także doskonałe źródła do rozładowywania napięć i pozwala na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, które gotowe są wyzwolić w Nas wszystkie najbardziej negatywne emocje i uczucia. Nic nie daje Nam więcej radości i sprawia, że mimowolnie się uśmiechamy, jak bliskość drugiej osoby.,/p>

Szacunek

To coś, co powinno się okazywać każdemu człowiekowi, a już zwłaszcza osobie, która znaczy dla Nas wszystko. W związku szacunek jest bardzo ważny i nawet jeżeli czasem się nie układa, kłócimy się, jesteśmy w sporze, to jednak nadal odnosimy się do siebie z szacunkiem. Dobro drugiej osoby powinno być dla Nas najważniejsze, nawet jeżeli nie zawsze się ze wszystkim zgadzamy. To samo dotyczy się szczerości, gdy coś Nam leży na sercu, trzeba o tym rozmawiać i nie bać się tego.

Odpowiedzialność i opiekuńczość

Żyjąc wspólnie, dzielimy ze sobą wszystko i za wszystko odpowiadamy razem. Dzięki odpowiedzialności i wspólnemu stawaniu czoła przeciwnościom, o wiele łatwiej jest Nam stawiać kolejne kroki. Ważne jest również, by w tym wszystkim nie być samemu i wiedzieć, że można polegać na drugiej osobie, wiedzieć, że ktoś o Nas myśli, martwi się, tak jak i my się martwimy.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

2 komentarze dla “Co jest najważniejsze w związku

  1. Terkina says:

    Wszystko się zgadza, dobrze tylko żeby ludzie pamiętali o tych kwestiach w praktyce, a nie tylko przez chwilę.

  2. Hania_092 says:

    Co jest najważniejsze w związku? Miłość oczywiście! To podstawa, bez niej nigdy nie stworzysz udanej relacji

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *