Co robić w Krakowie w lecie? 5 pomysłów na lato w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie od niedawna, zostajesz na lato w mieście i zastanawiasz się jak możesz urozmaicić sobie ten czas? A może planujesz wakacyjną wycieczkę do „Miasta Królów Polski” i nie wiesz jakie miejsca w tym czasie odwiedzić? Mamy dla Ciebie parę propozycji, jak spędzić długie letnie dni w dawnej stolicy Polski.

 1. Wypoczynek nad jeziorem i wspinaczka
 2. Spacer po największym w Polsce parku leśnym
 3. Lokale z ciekawymi ogródkami
 4. Wybierz się na rejs statkiem po Wiśle
 5. Darmowe koncerty

Nie tylko Wawel i Stare Miasto. Oczywiście są to piękne i ważne punkty na mapie miasta, jednak Kraków jest znacznie większy i posiada dużo nietypowych miejsc, które mogą Cię zainteresować, zwłaszcza latem. Organizowanych jest wiele akcji oraz imprez plenerowych i nie tylko, w których udział możesz wziąć zupełnie za darmo. Także niektóre instytucje, takie jak np. muzea decydują się na darmowe udostępnianie swych zbiorów dla zwiedzających. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaopatrzyć się w mapę Krakowa i ruszyć na jego podbój!

1. Wypoczynek nad jeziorem i wspinaczka

Kto by pomyślał, że w Krakowie można odpocząć od zgiełku miasta ? A jednak, jest to możliwe. Wystarczy wybrać się na wzgórze zrębowe Krzemionek Zakrzowskich w prawobrzeżnej części Krakowa i można cieszyć się pięknymi widokami, a nawet skorzystać z wielu dróg wspinaczkowych chętnie uczęszczanych przez turystów. Ponadto z tym miejsce wiąże się legenda, która głosi, że znajdowała się tam niegdyś szkoła czarnoksięstwa i magii mistrza Twardowskiego. Jednak po wybuchu owego budynku pozostały wyłącznie skałki i próżno szukać wśród nich pozostałości po Twardowskim.

2. Spacer po największym w Polsce parku leśnym

To kolejna propozycja dla tych, którzy nie lubią zatłoczonych miejskich ulic. Jest to naturalny las, bardzo zróżnicowany krajobrazowo. W jego sercu znajduje się klasztor O. O. Kamedułów na Srebrnej Górze oraz Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego, z którego rozciąga się piękny widok. W centrum parku leśnego znajdziemy również Ogród Zoologiczny. Można zatem śmiało stwierdzić, że jest to las niezwykły, skrywający wiele niespodzianek.

3. Lokale z ciekawymi ogródkami

W Krakowie pojawia się coraz więcej knajpek plenerowych, w których można zarówno skonsumować smaczny posiłek, jak i odpocząć ciesząc się otoczeniem przyrody. Takie miejsca to na przykład słynne Forum Przestrzenne oraz niedawno otwarty Bezogródek.

4. Wybierz się na rejs statkiem po Wiśle

Taka wycieczka trwa trzy godziny, jednak trzeba wcześniej zarezerwować miejsca. Rejsy do opactwa w Tyńcu organizowane są w soboty i niedziele popołudniu. Po drodze można podziwiać piękne widoki, mija się klasztor Norbertanek na Salwatorze, Zamek w Przegorzałach oraz klasztor na Bielanach. Na pewno jest to świetny sposób na wypoczynek, towarzyszyć nam będzie szum wody i śpiew ptaków, zamieszkujących nieregulowane brzegi rzeki.

5. Darmowe koncerty

Klub muzyczno-komediowy Awaria, to jedno z miejsc, w którym można wysłuchać koncertów muzyki rozrywkowej zupełnie za darmo. Wystarczy wejść na stronę klubu, sprawdzić harmonogram, zarezerwować stolik (najpóźniej na godz.20) i cieszyć się muzyczną ucztą z przyjaciółmi.
To tyko niektóre z propozycji, jakie oferuje nam gród Kraka, a jest ich znacznie więcej. Lato w mieście może być naprawdę udane.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

3 komentarze dla “Co robić w Krakowie w lecie? 5 pomysłów na lato w Krakowie

 1. SmokWawelski says:

  Mieszkam 2 lata w Krakowie, a jeszcze nie byłem na Zakrzówku ;/ Wybiorę się w tym tygodniu

 2. Rita says:

  Bardzo ciekwe pomysły :). Mieszkańcy Krakowa pewnie znają te miejsca, ale turyści, którzy zwiedzali niż Wawel, Rynek, Kazimierz po kilka razy chętnie poznają inne oblicze Krakowa. Mi samej najbardziej podoba się pomysł spaceru po Parku Leśnym 🙂

 3. ujma says:

  Kraków to piękne historyczne miasto i pomysłów na wykorzystanie czasu nie brakuje. Można znaleźć całe mnóstwo ciekawych miejsc, knajp i tak dalej. To zdecydowanie dużo możliwości i nie na jedną wycieczkę

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *