Co warto zwiedzić w Japonii? 6 turystycznych propozycji

Kraj Kwitnącej Wiśni, jest niezwykłym i urokliwym miejscem, które od lat jest częstym przystankiem licznych turystów zachwyconych orientalną urodą oraz zupełnie odmienną kulturą. Japonia to dziś bardzo nowoczesne państwo, jednocześnie głęboko tkwiące w tradycji i historii, która wychyla się praktycznie z każdego miejsca i każdej uliczki. To fascynujący i pełen tajemnic kraj, z którym warto lepiej się zapoznać. Oto kilka miejsc, które można zwiedzić w Japonii.

1. Tokio

Jest to obecna stolica Japonii, znajdująca się na wyspie Honsiu. Miasto duże, gwarne i pełne licznych rozrywek. To także miejsce, w którym znajduje się Pałac Cesarski, otoczony wspaniałymi ogrodami. Jest to jeden z największych kompleksów miejskich Tokio-Jokohama. Można tam znaleźć wiele muzeów i teatrów. Wchodząc na ostatnie piętro najwyższego budynku, jest możliwość podziwiania panoramy miasta. Do ciekawych rozrywek zalicza się również przejażdżka metrem w godzinach szczytu. W Tokio znajduje się nawet Disneyland.

Widok na nowoczesne Tokio

2. Kioto

Kolejne Japońskie miasto, które powinno być obowiązkowym przystankiem dla każdego turysty. To przede wszystkim miejsce pełne świątyń, które swoją specyficzną, niezwykłą architekturą są w stanie zachwycić każdego. Do tego można również dodać wspaniałe ogrody, mogące nie tylko zachwycić, ale także będące dobrym miejsce na odpoczynek i kontemplacje. Jest to zdecydowanie mniej nowoczesne miasto niż Tokio, znacznie silniej tchnie historią. Na ulicach tego miasto możliwe jest spotkanie gejsz, które są ogromną atrakcją turystyczną. Co roku, w lipcu odbywa się tam festiwal Gion – zdecydowanie warty obejrzenia.

Świątynia i ogród w Kioto, Japonia

3. Nara

Była to pierwsza stolica Japonii i podobnie jak Kioto, silnie tchnie historią. Znajdują się tam zabytkowe zabudowania, które są najważniejszą cechą charakterystyczną tego miejsca. Z pewnością można stwierdzić, że posiada niepowtarzalny klimat – nie da tego miasta ominąć, a jego zwiedzenie, powinno być obowiązkowe. Znajduje się tam jedna z najstarszych świątyń w kraju. Można tam również odwiedzić muzeum sztuki japońskiej.

Piękne i malownicze Nara

4. Przyroda

Z wycieczek przyrodniczych i krajoznawczych, warto pomyśleć o uśpionym wulkanie Fuji, na który można się wspiąć w okresie lipca-sierpnia. Oglądanie wschodu słońca ze szczytu wulkanu jest warte podjęcia tego wysiłku. Innym wulkanem jest Sakurajima, znajdująca się na południe od Kagoshimy. Można tam popłynąć łodzią, by obejrzeć nowo powstające pola lawowe.

Góra Fuji

5. Zabytki i nie tylko

Japonia to liczne świątynie, ale nie tylko one są warte zwiedzenia. W Kumamoto znajduje się wspaniała, stara obronna budowla w tradycyjnym japońskim stylu, a w Himeji można zobaczyć zamek z XVI wieku – niezwykły i oryginalny. Warto również zahaczyć o Hiroszimę, będącą bardzo ważnym miejscem w historii Japonii, podobnie jak Nagasaki, gdzie w czasie II Wojny Światowej, zostały zrzucone bomby. Można tam znaleźć muzeum tamtym wydarzeniom, jak również liczne pomniki.

Przepiękna zbroja samuraja

6. Piękno Japonii

Japonia to kraj, którego nie da się zwiedzić w kilka dni. Żeby ją poznać choć trochę, należy poświęcić zwiedzaniu więcej czasu, jednak z pewnością nikt nie mógłby być zawiedziony. To tysiące miejsc, które aż się proszą o zainteresowanie i wymienione wyżej przykłady są tylko malutkim ułamkiem atrakcji, jakie oferuje nam Kraj Kwitnącej Wiśni. To z pewnością niezapomniana podróż w głąb historii i specyficznej, pięknej kultury.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

3 komentarze dla “Co warto zwiedzić w Japonii? 6 turystycznych propozycji

  1. Olga says:

    Japonia to taki piękny kraj <3 chciałabym go kiedyś odwiedzić!

  2. Florida says:

    W Japonii jest pięknie. Teraz LOT-em można tam lecieć, tylko trzeba polować na bilety 😉

  3. Henio says:

    Marzę, żeby przynajmniej raz w życiu zobaczyć Japonię na własne oczy. Ale to takie drogie! Coś mi się widzi, że będę musiał jeszcze długo na to zbierać.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *