Gdzie na wyprawę rowerową w Europie? Polecane trasy rowerowe w Europie

Stary Kontynent pełen jest malowniczych krajobrazów, a pasjonaci dwóch kółek mogą w Europie przebierać spośród tras rowerowych przeznaczonych dla turystów o zróżnicowanym stopniu zaawansowania i umiejętności. Gdzie na wyprawę rowerową po Europie i jak przygotować się to takiej podróży?

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej po Europie?

Dla rowerzystów Europa to prawdziwy kolarski raj na ziemi, ponieważ na mapie Starego Kontynentu możemy znaleźć setki doskonale przygotowanych tras rowerowych, na których każdy amator dwóch kółek znajdzie coś dla siebie. Planując rowerowy wypad po europejskich szlakach rowerowych, warto pamiętać, że wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania, które warto rozpocząć już kilka miesięcy przed podróżą.

Przed wyprawą rowerową po Europie trzeba podjąć sporo kluczowych decyzji, zaplanować trasy, noclegi, atrakcje, oszacować dzienny dystans. Rowerem po Europie podróżuje bloger — warto korzystać z jego porad, które pełne są wskazówek dotyczących logistyki takiego przedsięwzięcia. Niezwykle ważna jest też kondycja, nad którą trzeba popracować przed wyjazdem. Należy koniecznie sprawdzić sprzęt i dodatkowe wyposażenie, dobrze zrobić to w profesjonalnym serwisie. Warto również pamiętać o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na czas rowerowej wyprawy.

Rowerowa podróż wokół Balatonu

Polakom Balaton zazwyczaj kojarzy się z plażowaniem, ciepłą jak zupa wodą w największym węgierskim jeziorze, lokalnym winem i tłustym langoszem. Jednak z uwagi na ukształtowanie terenu wokół Balatonu na miłośników dwóch kółek czeka tam rewelacyjny szlak rowerowy, który liczy około 200 km.

gdzie na rower po europie

Trasa przeznaczona jest dla wszystkich, podróż rowerem przez niewielkie miasteczka i stare winnice nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności i kondycji.

Bornholm na dwóch kółkach

Podróż na Bornholm to doskonała koncepcja na weekendowy wypad rowerowy, tzw. Majorka Północy to prawdziwa mekka kolarskiej braci. Liczące 320 km trasy rowerowe, wiodące wśród malowniczych skalnych krajobrazów, pięknych plaż i niewielkich miasteczek, pozwalają na aktywny wypoczynek wszystkim pasjonatom dwóch kółek, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.

Trasy rowerowe na wakacje w Czechach

Szlaki rowerowe w Czechach to idealny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi, jak również rewelacyjna alternatywa dla osób, które oczekują większych wyzwań. W Czechach znajdziemy trasy na kilkudniowe wycieczki, podczas których cykliści mogą skorzystać ze specjalnych autobusów przeznaczonych do przewozu rowerów.

rowerem po Europie

Czechy w wersji rowerowej oferują cztery trasy międzynarodowe, spośród których najpopularniejszą jest EuroVelo 4, która prowadzi z Pragi do tzw. Czeskiej Szwajcarii, gdzie na turystów czeka magiczny skalny świat.

Droga rowerowa wzdłuż Dunaju

Droga rowerowa wzdłuż Dunaju to jeden z najpopularniejszych tego typu szlaków na świecie. Wzdłuż 320 km naddunajskiego szlaku na turystów czeka doskonale zorganizowana infrastruktura, która oferuje kompleksowe usługi dla cyklistów.

No votes yet.
Please wait...

2 komentarze dla “Gdzie na wyprawę rowerową w Europie? Polecane trasy rowerowe w Europie

  1. Krzysiek says:

    Ale marzy mi się trasa rowerowa dookoła Balatonu! Wpiszę na moją bullet list, oby udało się zrealizować! 😀

  2. Judyta says:

    Zawsze się bałam jeździć rowerem mimo że naprawdę marzą mi się takie wycieczki rowerem po Europie.. Ale to jeszcze nie teraz. Baby steps first – najpierw wycieczka nad morze rowerem 🙂

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *