Jak być szczęśliwym singlem? Bycie samemu też może być piękne

Patrzysz na szczęśliwe, obejmujące się pary i jest Ci przykro, że jesteś sama? Życie singla nie musi być smutne, a już na pewno nie musi być nudne. Najważniejsze w byciu samej jest to, by poznać dobrze siebie i dowiedzieć się jakie się ma pragnienia i potrzeby. Zobacz, jak podejść do życia będąc singlem.

Poznawaj siebie

Będąc w związku prawdopodobnie nie odkryłabyś swoich potrzeb i pragnień tak, jak zrobisz to żyjąc samej. Relacja partnerska wymaga nieustannego dopasowywania się do drugiej osoby, chodzenia na kompromisy i uczenia się wyrzeczeń. Singiel ma więcej czasu dla siebie, nie musi się martwić jak za wszelką cenę podtrzymać związek. Nie oznacza to oczywiście, że będąc samą stajesz się egoistką ukierunkowaną tylko na siebie. Wręcz przeciwnie. Rozbudzając miłość własną, zyskujesz lepsze podejście do świata i innych ludzi. Ponadto przyglądasz się sobie, swoim stanom, zyskujesz większą świadomość własnych wad i zalet.

Kobieta trzyma w ręce miniaturę słońca

Przyjmij bycie singlem jako doświadczenie

Nie ma niczego wstydliwego w tym, że aktualnie jesteś sama. Na pewno nie oznacza to, że masz niskie poczucie własnej wartości. Będąc singlem staraj się czerpać jak najwięcej pozytywów z tego doświadczenia. Wciąż zwracając uwagę na swój zegar biologiczny i nerwowo odmierzając dni oraz miesiące spędzone w samotności, niczego nie zyskasz. Tylko od Ciebie zależy to, jak bardzo wciągnie Cię wir życia. Możesz przecież zrobić tyle rzeczy. Z byciem singlem wiąże się też pewnego rodzaju dojrzałość. Podobnie jak do wielu innych stanów, do bycia samej także trzeba dojrzeć. Tylko takie podejście nauczy Cię czerpać radość z życia.

Samotny mężczyzna chodzi po łące

Ciesz się niezależnością

Niezależność jest jedną z rzeczy, o które walczyły sufrażystki na początku XX wieku. Ty jesteś w tym dobrym momencie dziejów, że nie musisz o nic się spierać z władzami i społeczeństwem. Sama dla siebie jesteś panią. Nikt nie wydaje Ci poleceń, rodzice na siłę nie starają się znaleźć Ci męża. Jesteś osobą samą z wyboru, tak postanowiłaś i to Twoja siła. Singiel może sam podejmować decyzje i czuć się za nie odpowiedzialny. Nie jest to jednak źle pojęta samowystarczalność. Ludzie nie będący aktualnie w związku, również potrzebują pomocy i porady innych.

Odkrywaj nowe talenty i pasje

Na pewno istnieje wiele rzeczy, które zawsze chciałaś w życiu zrobićnp. wiele książek, które chciałaś przeczytać. Wybierz się do biblioteki w poszukiwaniu zajmujących pozycji, a kiedy już je znajdziesz i zaczniesz czytać, przekonasz się jaka to wspaniała odskocznia od rzeczywistości. Możesz także znaleźć w swoim mieście klub fitness, który oferuje wiele zajęć i wybrać te najbardziej pasujące do Twoich zainteresowań.

Bycie singlem nie oznacza skazania na samotność. Jeśli naprawdę w początkowym okresie tego stanu jest Ci źle, możesz na przykład adoptować zwierzę. Pies czy kot potrafi być wspaniałym kompanem życia. Jest wierny, kocha i nie krytykuje. Czas bycia singlem wykorzystaj na spotkania towarzyskie, na pójście od czasu do czasu na imprezę. Nikt przecież nie zabrania Ci robić tego, na co masz ochotę.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

5 komentarze dla “Jak być szczęśliwym singlem? Bycie samemu też może być piękne

 1. ania says:

  Człowiek jest stworzony do życia z innymi ludźmi. Bycie singlem złe nie jest, ale nie na dłuższą metę.

 2. Fiorela says:

  Niektórzy są samotni z wyboru i trzeba to uszanować. Nie każdy musi być z kimś dla samego bycia.

 3. Szczęśliwa_Singielka says:

  Życie jako singiel może być przepiękne! Możesz robić co chcesz i realizować swoje marzenia. Ten kto wymyślił stwierdzenie, że do pełni szczęścia musimy mieć drugą połówkę, chyba nie do końca się nad tym zastanowił

 4. Marek says:

  Być singlem to nie to samo co być samotnym. Można nie mieć swojej drugiej połówki, ale za to mieć masę przyjaciół, z którymi dobrze spędza się czas.

 5. Dienda says:

  Ja bym bardziej chciała się dowiedzieć jak być szczęśliwą w związku, bo ja jakoś zawsze czuję się bardzo ograniczana. Może to dobry pomysł na temat Waszego kolejnego artykułu? 😉

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *