Jak zabić nudę w związku? 5 sposobów, by pokonać problemy partnerskie

Wzajemne sprzeczki, nuda, a w końcu wrogość- tak zaczyna się kryzys w związku. Czy jednak jedynym sposobem na takie momenty jest rozstanie? Nuda w związku nie musi się przecież pojawiać. Wystarczy, że rozpoznasz, co spowodowało nagłe oziębienie uczuć i naprawisz błędy, które być może popełniasz.

1.Przypomnij sobie początek znajomości

Codzienne mówienie sobie komplementów, z czasem lubi zaniknąć. Mów partnerowi miłe słowa każdego dnia, ofiarowuj drobiazgi bez okazji. Przypomnij sobie początki znajomości, kiedy sam widok drugiej połówki wywoływał w Tobie niezwykłe emocje. Przecież Twój partner nie stracił cech, które tak Cię urzekły. Stan zakochania nie trwa wiecznie, ale ustępuje miejsce dojrzałej miłości. Okazując czułość swojemu wybrankowi, sprawisz że nigdy nie zaniknie między Wami więź.

Para siedząca w kawiarni całuje się w usta

2. Unikaj rywalizacji

Kiedy w związku pojawia się nuda pierwszą rzeczą, która ją zastępuje, jest rywalizacja. Nie próbuj porównywać się ze swoim partnerem czy partnerką. Jeśli jesteście na etapie ubiegania się o pierwszeństwo, powinna zapalić Ci się ostrzegawcza żarówka. Walcz o związek, zanim dojdzie do wzajemnych manipulacji i obopólnego cierpienia. Rywalizacja jest główną przyczyną doprowadzającą do poluzowania łączących więzi. Zamiast skupiać się na porównywaniu, kto jest lepszy w wychowywaniu dzieci lub zarabianiu pieniędzy, zacznij doceniać partnerstwo. Najważniejszą kwestią w związku jest przecież to że razem żyjecie, wybraliście siebie, a nie to kto ugotował smaczniejszy obiad.

3. Rozmawiaj o wszystkim

Nuda nigdy nie zagrozi Twojemu związkowi, jeśli będziesz rozmawiać o wszystkim ze swoim partnerem. Jest tyle tematów, na które możesz porozmawiać ze swoją drugą połówką, od marzeń, po plany na przyszłość a także opowieści, co ciekawego przyniósł przebyty dzień. Możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat świata, ludzi, zjawisk. Nie ograniczaj się do suchych wypowiedzi i nie kwituj zbyt szybko wypowiedzi partnera. Wspólne odkrywanie nowych tematów będzie wspaniałą pracą nad związkiem.

Para siedzi na ławce w piękny, słoneczny dzień

4. Akceptuj zmiany

W każdym partnerstwie z czasem pojawia się przyzwyczajenie. Psychologowie twierdzą, że rutyna jest głównym powodem rozpadu związków. Nie każde przyzwyczajenie musi jednak kończyć się poluzowaniem więzi. Zmiany zachodzące w związkach są rzeczą normalną, postaraj się je zaakceptować i cieszyć się nimi bo świadczą o wzajemnym poznaniu się. Dojrzewanie związku nie musi oznaczać nudy, zmienia się po prostu perspektywa patrzenia na partnera. To, że znacie swoje „małe słabostki” niech stanie się waszym orężem do walki z kryzysem. Wasza potrzeba uniknięcia rutyny, może się przerodzić w chęć zrobienia wspólnie czegoś kreatywnego.

5. Nie odkrywaj wszystkich kart

Czasem dobrze jest zachować dla siebie trochę tajemnic. To, że dzielisz się z partnerem swoimi przemyśleniami, nie oznacza, że powinnaś zdradzać mu wszystkie swoje sekrety. Nie chodzi tu o zdradzanie biurowych flirtów, tylko o nieustanne wzbudzanie zainteresowania swoją osobą. Nutka tajemnicy potrafi podziałać na związek jak dobry afrodyzjak.

Wyobraź sobie, że za kilkadziesiąt lat trzymając się za ręce, spędzasz czas ze swoim ukochanym w parku. Patrzycie sobie w oczy i nadal się uwielbiacie. Taki scenariusz jest możliwy, jeśli pokonasz kryzysy w swoim związku. Świadomość dojrzewania w partnerstwie jest równie ważna, jak stałe podtrzymywanie miłości. Związek jest jak roślina, która nieustannie należy podlewać. Pamiętaj, by zawsze miała pod dostatkiem wody.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

4 komentarze dla “Jak zabić nudę w związku? 5 sposobów, by pokonać problemy partnerskie

 1. Minionek says:

  Nuda wkrada się do każdego związku prędzej czy później, szczególnie do związków z długim stażem, przez to wiele par się rozstaje…

 2. Margo says:

  W dzisiejszych czasach, trudno uniknąć rutyny w związku. Jednak najważniejsze jest to, aby spędzać jak najwięcej czasu razem, rozmawiać, śmiać się, żartować, wspominać stare czasy. To naprawdę bardzo zbliża.

 3. Mariusz says:

  Oboje partnerzy muszą starć się. Jedna strona może stawać na głowie i tak zostanie zignorowana. Zawsze razem, to musi być motto związku.

 4. gargamiul says:

  Niezdrowa rywalizacja między partnerami w związku to gwóźdź do trumny. Przynajmniej ja tak uważam, bo sama miałam takie doświadczenia i związek się wkrótce stał toksyczny.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *