Jak dbać o ekskluzywne, drogie auto? Auto detailing!

Kiedy decydujesz się na ekskluzywny samochód, musisz pamiętać o to, by dbać o niego w odpowiedni sposób. Wyjątkowe auta muszą błyszczeć. Często nie jesteśmy w stanie zatroszczyć się o wszystko w swoim domu. Nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, wiedzy, a często i czasu. W takich wypadkach najlepiej postawić na profesjonalny auto detailing w dobrym serwisie.

1. Czym jest auto detailing?

Krótko mówiąc, to kompleksowa pielęgnacja samochodu, która polega na usunięciu brudu ze wszystkich powierzchni na zewnątrz jak i wewnątrz, a następnie odświeżeniu i zabezpieczeniu karoserii, tapicerki i innych elementów przed niszczeniem. Dzięki takim zabiegom samochód wygląda jak nowy, nawet jeśli jego staż na polskich drogach jest całkiem spory.

2. Dlaczego warto zadbać o swój samochód?

Luksusowe auta bardzo szybko tracą swój blask, jeśli lakier matowieje, a skóra tapicerki wysycha. Tym samym wartość samochodu spada. Często w domowych warunkach nie jesteśmy w stanie zadbać o jego prawidłową pielęgnację, ponieważ nie posiadamy profesjonalnego sprzętu myjącego, a także nie wiemy jakich impregnatów używać. Warto się zastanowić szczególnie nad auto detailingiem nadwozia i wnętrza auta w ofercie np. www.caressence.pl (http://caressence.pl/uslugi/), ponieważ właśnie o te elementy najtrudniej zadbać.

3. Jak dbać o skórzane tapicerki

Skóra we wnętrzu auta to symbol luksusu. Codzienne użytkowanie, korzystanie z klimatyzacji a także zwykłe ścieranie może sprawić, że przestanie ona budzić podziw. Wiemy, że powinniśmy o nią zadbać, jednak nie wiemy w jaki sposób. W profesjonalnym warsztacie tapicerka zostanie zabezpieczona przed odbarwieniem, a także zabrudzeniem. Ważne jest również to, że skóra zostanie odpowiednio nawilżona i odżywiona, dzięki czemu nie straci swoich walorów estetycznych i będzie Nam służyć znacznie dłużej.

4. Zabezpieczenie elementów wykonanych z tkaniny

Nie powinniśmy się jednak skupiać wyłączanie na skórzanej tapicerce. W Naszych samochodach niektóre elementy wykonane są z tkaniny i one również muszą prezentować się odpowiednio. Profesjonalne czyszczenie, a także odpowiednia impregnacja pozwoli na to, by na powierzchni tkanin nie pojawiały się plamy. Wszystkie tłuste płyny będą bowiem skraplać się na nich w postaci łez, dzięki czemu w prosty sposób będzie można je usunąć.

5. Lakier – last but not least

Na samym końcu warto wspomnieć o lakierze. Wiele osób myśli o nim w pierwszej kolejności i nie ma w tym niczego dziwnego. To w końcu Nasza wizytówka, która jest cały czas widoczna. Często jednak pojawiają się na niej drobne rysy i zmatowienia. W takim wypadku konieczne jest najpierw prawidłowe czyszczenie, następnie usunięcie drobnych rys i przebarwień, a w końcu nałożenie wosku który wydobędzie prawdziwy kolor karoserii i nada jej blask.

Dzięki takim usługom samochód będzie wyglądał doskonale przez cały czas użytkowania, a jego wartość będzie wysoka.

Rating: 4.5/5. From 4 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Jak dbać o ekskluzywne, drogie auto? Auto detailing!

  1. Exlusive says:

    Dobry artykuł dla każdego, kto jeździ drogimi samochodami.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *