Jak dorobić do pensji? 5 sposobów na dodatkowy dochód

Nasza pensja jest zbyt niska? Szukamy pomysłów, na to, by móc pozyskać dodatkowe fundusze? Możliwości mamy naprawdę wiele, wystarczy jedynie odrobina chęci i samozaparcia. Dzięki temu, oprócz wypłaty, będziemy mogli oczekiwać dodatkowych pieniędzy, które wpadną nam do kieszeni. Tylko jak to zrobić?

Jak dorobić do pensji?

Sposobów na dorobienie do pensji jest całkiem sporo i każdy z nas może spróbować swoich sił. Zalicza się do tego zarówno liczne prace dodatkowe na podstawie naszych zainteresowań czy umiejętności, jak i prace, przy których nie będzie nawet konieczności wychodzenia z domu. Jest to jak najbardziej możliwe, a jak zarabiać przez internet podpowiada poradnik doradztwo.net, gdzie zostały wymienione najpopularniejsze pomysły na pracę w domu. Dodatkowych zajęć, które mogą nam przynieść zarobek, jest jednak więcej i warto przyjrzeć się im bliżej.

1. Praca przez internet

Zaczniemy od ogólnego pojęcia, jakim jest praca przez internet, czyli bez wychodzenia z domu i tylko przy użyciu własnego komputera. Najczęściej wymienia się tutaj wypełnianie ankiet, prowadzenie własnego bloga czy kanały na YT, a także zawód freelancera, który może wiązać się z wieloma różnymi zajęciami (copywriting, tłumaczenia, grafika/programowanie, prowadzenie social mediów, zdalne korepetycje czy sprzedaż internetowa). Już na tym polu widać jak wiele możliwości mamy, jednak nie trzeba się wcale ograniczać wyłącznie do internetu.

2. Fotografia i video

Jeżeli jesteśmy pasjonatami fotografii i mamy choćby niewielkie umiejętności w tym zakresie, z powodzeniem można to wykorzystać. Zawód fotografa jest teraz bardzo popularny, a tworzenie sesji i wyjątkowych zdjęć jest w cenie. Można zacząć niewinnie – od fotografii dla znajomych i rodziny, potem przez polecenie iść dalej i zacząć się rozwijać. Wcale nie musi być to zajęcie na cały etat, czasem wystarczy poświęcić temu kilka godzin tygodniowo, np. w weekendy.

3. Sprzątanie

Nie ma się czego wstydzić – obecnie profesjonalne usługi sprzątające są bardzo poszukiwane i jednocześnie jest to świetny pomysł na dorywczą pracę, której wcale nie trzeba poświęcać wiele czasu. Dodatkowo ma się też elastyczność w doborze klientów oraz tego kiedy się na to będziemy decydować. Stawki bywają zróżnicowane, za godzinę pracy zazwyczaj liczy się ok. 10 do 30 zł.

4. Prace artystyczne

Poniekąd można do tego zaliczyć fotografię, która także wymaga pewnego wyczucia i talentu, ale chodzi tutaj przede wszystkim o to, jakie posiadamy umiejętności manualne. Malujemy? Rzeźbimy? Szyjemy? Dekorujemy? Wykonujemy przedmioty metodą DYI? A może pieczesz wyjątkowe i piękne ciasta? Cokolwiek robimy, a jest to dobre i wyjątkowe, na pewno znajdą się nabywcy, którzy cenić sobie będą indywidualność. Będąc kreatywnym, także można pozyskać z tego tytułu dodatkowy zarobek.

5. Dawanie korepetycji

Równie popularnym sposobem na zarobek są korepetycje. Nauka w szkole to przecież nie wszystko i jeżeli uczeń chce się wybić lub poprawić swoje niedociągnięcia może chcieć brać dodatkowe lekcje. Tutaj także nie ma konieczności poświęcania wielkich ilości czasu (poza przygotowaniem materiałów do nauki), dodatkowo mamy tu większą elastyczność działania. Można przyjść do domu ucznia, on przyjdzie do nas lub umówić się na konsultacje online. Zarobki będą zależały od przedmiotu i czasu poświęconego na korepetycje.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

2 komentarze dla “Jak dorobić do pensji? 5 sposobów na dodatkowy dochód

  1. Sławomir says:

    Dzisiaj chyba najprościej dorobić do pensji przez internet. Można to robić o dowolnej porze i nie martwić się dojazdami. A jaka praca? To już zależy od umiejętności.

  2. Ryś says:

    W sumie taki fotograf to ciekawy sposób na dodatkowy pieniądz i to jeszcze taki całkiem sensowny 😉

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *