Jak wybrać dobry nocleg, apartament, kwaterę w Zakopanem?

Wyjazd do Zakopanego to nie tylko perspektywa licznych atrakcji, jakie na Nas czekają w tym górskim mieście, tak bardzo otwartym na turystów. Planując wyjazd oprócz przedyskutowania kwestii związanych z tym, jak chce się spędzić czas, powinno się również zastanowić nad tym jaki nocleg wybrać, gdzie się zatrzymać i które miejsce byłoby dla nas najodpowiedniejsze. A jest w czym wybierać, ponieważ Zakopane, jako miasto turystyczne, ma w swojej ofercie niezwykle szeroki wachlarz możliwości.

Jakie miejsce wybrać na nocleg w Zakopanym?

Wbrew pozorom wcale nie jest takie proste wybrać odpowiednie miejsce, w którym będziemy nocować. Przede wszystkim powinniśmy podjąć decyzję odnośnie tego, jak chcemy spędzić wakacje i czego oczekujemy od danej kwatery. Mamy więc do wyboru takie, które znajdują się w ścisłym centrum miasta, blisko najważniejszych punktów turystycznych ale i barów czy restauracji, jak również te znajdujące się na obrzeżach, albo w bardziej ustronnych miejscach, skupiających się przede wszystkim na ciszy i spokoju. Wybór zależy tylko i wyłącznie od Nas.

Jaki apartament w centrum Zakopanego?

Najczęściej i chyba najchętniej wybierane są kwatery znajdujące się w punkcie centralnym miasta i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ apartament w centrum Zakopanego to na pewno zaleta, która jest w stanie skusić niejedną osobę. Przykładem może być Apartament VISITzakopane (visitzakopane.pl/apartamenty,apid,3,t,apartament-visitzakopane-zakopane-centrum.html), który znajduje się w centrum, ale jednocześnie umiejscowiony się w cichym i spokojnym miejscu odrobinę na uboczu, tym samym nieco odcinając się od gwarnej głównej ulicy ale mając do niej bezpośredni dostęp. Bliskość Aqua Parku natomiast sprawia, że można oddać się wodnemu szaleństwo, a jeżeli takie wyjście nie wydaje się nam atrakcyjne, zawsze można skorzystać z basenu i jacuzzi znajdujących się na miejscu.

Pokuj w apartemencie w Zakopanem

Dlaczego nocleg w centrum?

Bliskie sąsiedztwo barów, restauracji i całego ośrodka życia miasta daje naprawdę wiele możliwości i łatwo można się dostać w wybrane miejsca jak Krupówki, Gubałówka czy Wielka Krokiew, do których można dojść nawet na nogach. Do tego dodać można przystanki oraz stanowiska taksówek, mogących zabrać Nas do dalszych lokacji. Rozbudowana baza logistyczna w ścisłym centrum pozwala na dowolne przemieszanie się z punktu do punku bez najmniejszych problemów, bo jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Apartament na uboczu Zakopanego?

Takie rozwiązanie jest dobre dla tych osób, które doskonale wiedzą czego chcą. Jeżeli nie ciągnie nas gwarne życia centrum, zawsze można zdecydować się na nocleg w bardziej spokojnych i znajdujących się bardziej na uboczu miejscach. Jeżeli najważniejszy jest dla Nas relaks i odpoczynek, albo interesuje Nas konkretny punkt w Zakopanym, to zdecydowanie powinno się wybrać właśnie takie rozwiązanie. Można przykładowo wybrać kwaterę pod Nosalem, czy w pobliżu Polany Szymoszkowej, które najczęściej znajdują się również blisko tras turystycznych, prowadzących w głąb tatrzańskich lasów i na szczyty. To dobry punkt startowy dla pieszych wycieczek,a do tego można liczyć na interesujące krajobrazy i miłą atmosferę.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

2 komentarze dla “Jak wybrać dobry nocleg, apartament, kwaterę w Zakopanem?

  1. Góral z Nizin says:

    Preferujemy przy wyjazdach miejsca na uboczu. Jak najciszej i daleko od gwaru i nocnych imprezowiczów.

  2. touristwoman says:

    Ja bym postawiła na nocleg z dala od centrum. No ale ja nie lubię takiego tłumy turystów, który niestety o każdej porze roku można spotkać w Zakopanem.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *