Jak wybrać firmę transportową? Na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku mamy duży wybór firm transportowych. Niektóre z nich działają tylko na terenie Polski, inne zajmują się również spedycją zagraniczną. Jak wśród długiej listy firm wybrać taką, która na pewno spełni nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że powierzone towary bezpiecznie dotrą na czas?

1. Flota gwarantem sukcesu firmy transportowej?

Podczas wyboru firmy transportowej, szczególną uwagę musimy zwrócić na stan floty. Wiele firm jeździ starymi pojazdami i nie dba o to, by co jakiś czas je wymienić. Na stronach firm transportowych takich jak fracht.pl/flota można sprawdzić jaki jest stan oferowanych pojazdów. Warto wybrać taką ofertę firmy, w której co 2-3 lata wymienia się tabor na nowy. To gwarantuje bezpieczeństwo, ale też daje nam poczucie, że mamy do czynienia z profesjonalną firmą, która szanuje swoich klientów.

2. Firmę transportową tworzą wykwalifikowani ludzie

Warto sprawdzić, czy firma transportowa, którą chcemy wybrać, istnieje na rynku już jakiś czas. To gwarantuje, że pracują w niej osoby, które mają już doświadczenie z zakresu spedycji. Istotna jest obsługa na każdym szczeblu, zaczynając od osoby, która przyjmuje towar, a kończąc na kierowcach. Ci ostatni są oczywiście najważniejsi. W końcu to oni są odpowiedzialni za bezpieczny przewóz naszego towaru do miejsca docelowego.

3. Firma transportowa – na co zwrócić uwagę?

Mając do przewozu określone towary, szczególnie ważny będzie dla nas czas dostawy przesyłki. To będzie kwestią kluczową, kiedy do wysłania mamy na przykład produkty żywnościowe. Warto zapytać pracowników firmy jaki będzie realny czas dostawy. Oprócz tego, nie wybierajmy firmy tylko ze względu na niską cenę. To niestety nie zawsze idzie w parze z jakością. Lepiej wydać więcej, ale mieć pewność, że nasze rzeczy dotrą pod wskazane miejsce.

4. Dodatkowe udogodnienia w firmie transportowej

Każdy lubi wiedzieć na jakim etapie jest realizowana obecnie nasza usługa. Powiadomienia SMS-em, mailem to duża zaleta w niektórych firmach. Dzięki temu wiemy, czy nie ma żadnych opóźnień, widzimy, że lada moment nasza przesyłka będzie w określonym miejscu itd. To sprawia, że nie martwimy się o nasze powierzone produkty ale też mamy pojęcie, gdzie one obecnie się znajdują. Takie informacje sprawiają, że faktycznie mamy do czynienia z profesjonalną firmą.

5. Jak widziana jest firma transportowa w Internecie?

Internet to prawdziwe źródło informacji na różne tematy, także te, dotyczące firm transportowych. Sprawdzając zaufane witryny możemy się dowiedzieć, z których firm warto skorzystać, a które lepiej omijać szerokim łukiem. W końcu najlepszymi doradcami będą osoby, które już korzystały z danych usług i mogą podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami. Przychylne opinie mogą dać nam gwarancję, że będziemy zadowoleni z danej firmy i chętnie będziemy korzystać z jej usług w przyszłości.

Rating: 4.5/5. From 4 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Jak wybrać firmę transportową? Na co zwrócić uwagę?

  1. Kierownik says:

    Ja raz korzystalem z firmy transportowej, ale to była porazka. Chociaż przyznaję, że po prostu wybrałem pierwszą lepsza. Ale przy najblizsze okazji zastosuję się do tych wskazówek, moze lepiej mi pójdzie.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *