Najczęściej psujące się części w samochodach Citroen

Citroen to bardzo popularna marka samochodów na polskich drogach. Charakteryzuje się nie tylko dobrą ceną, ale również ciekawym, nowoczesnym designem. Jak każdy pojazd, ma on również swoje wady, o których na pewno warto wiedzieć jeszcze zanim go zakupimy. Przed Państwem wykaz najczęściej psujących się części w samochodach Citroen.

1. Tylna belka – kłopotliwe zawieszenie

O pływającym zawieszeniu we francuskich samochodach można powiedzieć wiele. Jeszcze kilka lat temu popularne były reklamy, które próbowały dowieść, że tym autem można poruszać się nawet po ścianach. Oczywiście, sporo w tym przesady, jednak trzeba przyznać uczciwie, że tylna belka ma swoje zalety. Lepsza przyczepność na drodze i możliwość skonstruowania płaskiego bagażnika, to główne z nich. Niestety, łożyska igłowe i wahacze, które są częściami składowymi tego rodzaju zawieszania, potrafią bardzo szybko ulegać zużyciu i stwarzać zagrożenie nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego bezpieczeństwa. Musicie mieć świadomość, że zawieszenie powinniście kontrolować w pierwszej kolejności. Tylna belka jest szeroko opisana na www.szmytek.pl i na pewno warto tam zajrzeć, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o zawieszenie w swoim Citroenie.

2. Typowe problemy z elektryką

Każdy posiadacz samochodu naszpikowanego elektroniką ma świadomość tego, że w takim pojeździe jest wiele wrażliwych elementów, które muszą w końcu się zepsuć. Nie inaczej jest w przypadku Citroenów. Tutaj problemy pojawiają się na poziomie komputera BSI i multipleksowej instalacji elektrycznej. Wystarczy trochę wilgoci lub nieprofesjonalny serwis, by wpędzić się w spore koszta. Do najczęstszych awarii zalicza się panel klimatyzacji, opuszczanie szyb, a także centralny zamek.

3. Odpryski lakieru i rdza

Nie każdy zwraca uwagę na to, jak pracuje nasz samochód. Dla niektórych ważny jest wygląd. W przypadku samochodów Citroena z początku jest on oczywiście doskonały, jednak dość szybko zaczyna on tracić swój urok. Tajemnicą poliszynela jest niska jakość zarówno samych blach, jak i lakieru, który je pokrywa. Jeśli chcemy uniknąć korozji, to zdecydowanie powinniśmy zadbać o dobrej jakości lakier, który będzie dodatkową ochroną dla samochodu.

4. Problemy z silnikiem

Benzyniaki od Citrona zazwyczaj nie stwarzają większych problemów i dlatego wymieniamy je na samym końcu. Może jednak dochodzić do drobnych wycieków oleju i usterek cewek zapłonowych. W przypadku diesla problemy są znacznie poważniejsze, a i sam koszt naprawy takiego sprzętu jest wyższy. Jeśli jeździmy na ropie, to na pewno musimy mieć na uwadze problemy z układem wtryskowym i turbosprężarką.

Rating: 4.7/5. From 7 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Najczęściej psujące się części w samochodach Citroen

  1. orzełek says:

    Odpryski lakieru w citroenach? Pierwsze słyszę. Ale z silnikiem i tylną belką, to faktycznie jest prawda. Ale tak naprawdę każdy model auta ma jakieś swoje słabe strony, nie tylko citroen.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *