Najgroźniejszy pies na świecie, jakie rasy psów są najgroźniejsze?

Niebezpieczne rasy psów, to według ustawy te, które zarówno swoim wyglądem, jak i charakterystycznymi zachowaniami mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, o które rasy psów chodzi i czy można wskazać najgroźniejszego psa na świecie.

Kto określa czy rasa psa jest niebezpieczna?

W naszym kraju, na niebezpieczne rasy psów wskazuje ustawa o ochronie zwierząt z 1997 roku. Jasno mówi ona, które rasy uznawane w Polsce są za niebezpieczne i jest również okresowo aktualizowana, przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posiadanie psa, o którym mowa w rozporządzeniu, wiąże się ze spełnieniem kilku ważnych warunków. Przede wszystkim właściciel ma obowiązek uzyskać pozwolenie na jego posiadanie, jeszcze przed zakupem zwierzęcia.

Czy Pitbull to najgroźniejszy pies na świecie?

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma konkretnej rasy psów uznanej za najbardziej niebezpieczną, niemniej jednak Pitbulle są najczęściej kojarzone z agresywnym zachowaniem. W samych Stanach Zjednoczonych, przez 13 lat, psy te doprowadziły do 284 zgonów, czyli ⅔ śmiertelnych wypadków związanych z atakiem czworonoga, a stanowią jedynie 6% wszystkich psów w USA. Pitbulle uznawane są za jedne z najgroźniejszych psów na świecie zarówno przez swój wygląd, masę jak i niezwykle mocne szczęki.

Najgroźniejszy pies na świecie — rottweiler

Kolejną rasą, która często wymieniana jest jako jedna z najgroźniejszych psów, to rottweilery. Są to duże i masywne psy. Dorosłe samce potrafią ważyć nawet 50 kg, a w kłębie mogą osiągać blisko 70 cm. Hodowcy rottweilerów twierdzą, że są to psy o przyjaznym i opiekuńczym charakterze, ale tylko dla właścicieli i domowników, których mocno chronią. Obcy najczęściej nie czują się dobrze w towarzystwie tych zwierząt, stąd często rottweiler nazywany jest najgroźniejszym psem na świecie.

Doberman groźną rasą psów

Doberman to kolejna rasa psów uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych. Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie były one sprawcami wielu ugryzień i poważniejszych ataków. Dobermany, z uwagi na swój wygląd czy postawę, sprawiają wrażenie ciągłego czuwania. Stąd też często wykorzystywano je do stróżowania. Ponadto ta niebezpieczna rasa psów jest bardzo szybka i zwinna, dlatego często hodowana była jako psy atakujące.

Niebezpieczny pies Perro de Presa Mallorquin

Kolejną niebezpieczną rasą psów jest Perro de Presa Mallorquin, czyli zwierzę, które wyhodowane zostało do walk z bykami. Jest to pies szybki, zwinny i niezwykle silny. Mimo że wobec domowników może być uległy i spokojny, to obcym nie odpuści, niezależnie od tego czy to będą dorośli, dzieci czy inne zwierzęta.

Amstaff jedną z najgroźniejszych ras

Popularny amstaff, czyli amerykański staffordshire terrier, mimo że nie znajduje się na liście agresywnych psów, często przez ludzi uznawany jest za najgroźniejszego psa na świecie. Wiąże się to z jego predyspozycjami do reagowania agresją na stresujące sytuacje. Z tego powodu nie jest to pies dla każdego, a dla doświadczonej osoby z silnym charakterem, która w odpowiedni sposób będzie potrafiła go ułożyć.

Zakup psa rasy uznanej za groźną powinno być dokładnie przemyślaną decyzją. Ważne jest, by wybrać sprawdzoną hodowlę, a samego czworonoga od początku odpowiednio wychowywać i socjalizować z innymi psami i zwierzętami. Nieoceniona może być również pomoc psiego behawiorysty.

No votes yet.
Please wait...

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *