Naprawa wgnieceń techniką PDR, co to takiego?

Wgniecenie w karoserii to poważna szkoda nie tylko dla nabywcy nowego samochodu, ale dla każdego, kto posiada auto. Czy zatem znasz bezinwazyjną technikę PDR usuwania wgnieceń? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak zamaskować usterkę, by nikt nie poznał, że Twoje auto kiedykolwiek ją miało.

Czym jest technika PDR?

Technika PDR naprawy wgnieceń charakteryzuje się tym, że nie ingeruje w strukturę lakieru – pozwala to tym samym uniknąć kosztownego i długotrwałego procesu lakierowania, a taką ofertę bezinwazyjnej odnowy karoserii znajdziesz na przykład tutaj www.wgniecenia.pl/oferta. Pewnie zapytasz czy taka naprawa jest w ogóle możliwa? Oczywiście! Jak już dobrze wiesz, ponownie lakierowany samochód znacznie traci na wartości, a zastosowanie techniki PDR pozwala właśnie na zachowanie takiej wartości samochodu, jaką posiadał on przed pojawieniem się usterki. Dzięki technice PDR możesz usunąć wgniecenia powstałe na skutek gradobicia, spadających jesienią kasztanów, ataków wandalizmu, lecącego zimą z dachu śniegu, stłuczek parkingowych i szkód transportowych lub komunikacyjnych.

Naprawa wgniecenia w karoserii metodą PDR

Jak wygląda naprawa wgnieceń w karoserii techniką PDR?

Jak to zwykle bywa, metalowe części karoserii bardzo łatwo ulegają odkształceniom. Dzięki zastosowaniu metody Smart Repair (minimalizującej czas działania i obszar, na którym się działa), której początków upatruje w USA, można doprowadzić do tego, by wklęśnięcie lub wybrzuszenie blachy wróciło do swojego pierwotnego kształtu. Poprzez użycie odpowiednich narzędzi, małe uszkodzenia można naprawić bez konieczności lakierowania. Czasem jednak zdarza się, że niezbędne jest ponowne lakierowanie, ale już można obejść się bez szpachlowania miejsca uszkodzenia. Tam, gdzie nie doszło do odpryśnięcia lakieru z powodzeniem można zastosować technikę PDR – będzie ona dobra dla większości powstałych wgnieceń, które można usunąć za pomocą WPT, A-1 Tools lub TwenTec.

Technika PDR – triki i metody

Tym, co wyróżnia technikę PDR w usuwaniu wgnieceń w karoserii jest niezwykła precyzja. Wklęsłe lub wybrzuszone miejsce oświetla się lampą pod odpowiednim kątem i dokładnie lokalizuje się obszar usterki. Doświadczony technik delikatnie „wypycha” punkt od spodu blachy (poprzez „masowanie”), jego nacisk musi jednak być dostosowany do rodzaju uszkodzenia. To jednak jeszcze nie wszystko – kiedy nie ma możliwości dostania się do obszaru uszkodzenia, stosuje się metodę opartą na Smart Repair czyli technikę odciągania wgniecenia. Za pomocą odpowiedniego adapteru nałożonego na specjalny klej (który musi się utwardzić) wgniecenie jest wyciągane za pomocą młotka bezwładnościowego. Ta metodą można usunąć jednak tylko lekkie wgniecenia.

Mężczyzna pracuje w warsztacie samochodowym

Jakie są zalety zastosowania techniki PDR?

Przede wszystkim czas naprawy tą techniką jest o wiele krótszy od czasu naprawy tradycyjną metodą, to samo można także powiedzieć o cenie odnowy karoserii, która jest tu bardzo konkurencyjna w stosunku do stosowanych innych technik. Tym jednak, co przemawia na największą korzyść tego sposobu usuwania wgnieceń jest fakt, że pojazd zachowuje swój oryginalny lakier i kształt i nie występuje tu też ryzyko złego dopasowania koloru.

Estetyka samochodu to bardzo ważna kwestia nie tylko dla koneserów różnych modeli aut, ale także dla zwykłych posiadaczy samochodów. Jeśli więc zależy Ci na niewidocznej i bezinwazyjnej naprawie wgniecenia lub wybrzuszenia, już wiesz na jaką technikę powinieneś się zdecydować.

Rating: 4.6/5. From 5 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Naprawa wgnieceń techniką PDR, co to takiego?

  1. edzio says:

    Jak najbardziej ta technika jest bardzo korzystna dla naszego samochodu, jaki i kieszeni zresztą, tylko niestety nie sprawdza się to w każdym przypadku.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *