Co kupić w USA?

Wybierając się do USA, zazwyczaj myślimy o tym, co będziemy zwiedzać w tym ogromnym kraju i na których stanach się skupimy. Warto też pomyśleć o tym, co kupić w Ameryce, ponieważ niektóre produkty są w atrakcyjnych cenach, a jeszcze inne nie są w ogóle dostępne w Polsce. Co warto kupić będąc w USA?

Na co zwrócić uwagę kupując w USA?

Przede wszystkim trzeba stale przeliczać, czy dany produkt opłaca nam się kupić. Mnożenie cen przez obecny kurs dolara może być męczące, jednak warto to robić, żeby nie przepłacić. Warto też wiedzieć, że ceny podane na produktach to ceny netto. Do tego trzeba doliczyć jeszcze podatek, tzw. sales tax, który w zależności od stanu, może wynieść ok. 10% wartości zakupionego towaru. Będąc w USA, trzeba być więc przygotowanym na ciągłe liczenie.

Jakie kosmetyki warto kupić w Ameryce?

W USA mnóstwo jest kosmetyków, które mają organiczny skład. W tym kraju organiczne produkty nie są niczym nadzwyczajnym, w związku z tym, ceny nie są tak wysokie jak w Polsce. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie je kupić. Poza sklepikami z organicznymi kosmetykami, można też zajrzeć do takich sklepów jak Walgreens, Walmart czy The Body Shop. Będąc w USA warto kupić balsamy do ust w kształcie jajeczek – EOS. W Polsce od niedawna są one dostępne, ale ich ceny są powalające. W USA można kupić je czasem dwukrotnie taniej.

Elektronika – co opłaca się kupić w Stanach Zjednoczonych?

Panuje powszechne przekonanie, że elektronika w USA jest znacznie tańsza niż na przykład w Polsce i w wielu przypadkach jest to prawda. Kupując laptopa lub tableta trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy dana firma gwarantuje serwis na terenie krajów Unii Europejskiej. Dla niektórych osób, problematyczne będzie także korzystanie ze sprzętu w Polskich warunkach, ponieważ wtyczki ładowarek są dostosowane do amerykańskich gniazdek i potrzebna będzie specjalna nakładka.

Jakie ubrania kupić w USA?

Najbardziej opłaca się kupować sportowe ubrania znanych firm. Na czele są tu popularne trampki Converse, które w Polsce są bardzo drogie. W Ameryce można je kupić znacznie taniej i jest więcej modeli tych butów. W USA warto także zajrzeć do Victoria’s Secret, gdzie można znaleźć ekskluzywną bieliznę w dobrych cenach. W Ameryce jest też sporo outletów, w których warto szukać ubrań znanych projektantów. Wśród najbardziej znanych można wymienić Century 21, Marshalls i T.J. Maxx.

Jakie słodycze przywieźć z Ameryki?

Dużo osób najczęściej przywozi słodycze z USA. W tym kraju jest ogromny wybór produktów, których nie ma w Polsce, a nawet w Europie. Bardzo popularne są słodycze z dodatkiem masła orzechowego, czyli Reese’s. W USA można też kupić popularne u nas Snickersy, ale w zupełnie innych smakach, na przykład migdałowe. Podobnie zresztą M&M’s, które często pojawiają się jako edycje limitowane i znikają po sezonie. Warto też w Ameryce spróbować organicznych słodyczy. Bardzo dobre są żelki bez chemicznych dodatków, które można kupić w każdym amerykańskim supermarkecie.

Rating: 4.8/5. From 4 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Co kupić w USA?

  1. odette says:

    Ciekawe porady, pewnie bym skorzystała, gdybym miała okazje polecieć do USA, ale z dostaniem wizy to jest ciężka sprawa niestety.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *