Paintball na Śląsku – gdzie warto się bawić?

Paintball to rozrywka, która z pewnością pomaga przełamać rutynę codziennego życia i dostarcza porządnego zastrzyku adrenaliny. Gdzie na Śląsku można oddawać się temu hobby? Oto kilka propozycji.

Czym jest paintball?

Miłośnikom tej rozrywki nie trzeba oczywiście tego wyjaśniać, ale jeśli przypadkiem zajrzał tu ktoś niezaznajomiony z tematem, to wyjaśniamy – jest to gra zespołowa, która polega na tym, że przeciwne drużyny prowadzą ze sobą pozorowaną walkę, używając do tego celu broni strzelającej kulkami wypełnionymi farbą.

Rozróżnia się dwie główne odmiany tej zabawy. Paintball leśny to rozgrywka toczona oczywiście w lesie, Tutaj ważna jest przede wszystkim dobra taktyka i zgranie drużyny. Natomiast speedball to odmiana turniejowa, rozgrywająca się na ogrodzonym siatką zabezpieczającą polu o odpowiednich wymiarach i z rozmieszonymi na tym terenie przeszkodami. Celem takich rozgrywek jest zdobycie flagi przeciwnej drużyny i doniesienie jej do swojej bazy.

Paintball początkowo mógł być odbierany jako rozrywka nieco ekscentryczna. Dorośli ludzie biegają po lesie i strzelają do siebie farbą? Dość dziwne. Szybko jednak się okazało, że ten nietypowy sposób spędzania wolnego czasu znajduje coraz większe grono miłośników. Nic też zatem dziwnego, że miejsca oferujące takie atrakcje zdają się wyrastać jak grzyby po deszczu. Na Śląsku również nie brakuje miejsc, gdzie można zagrać w paintball.

Base Camp Istebna

Śląsk to nie tylko hałdy, szyby kopalniane czy rozbudowane miejskie aglomeracje. Nie zapominajmy, że to również piękne górskie okolice. Jeżeli marzy nam się właśnie paintball na Śląsku, ale już w górach to Bcamp.pl może być czymś dla nas. Atrakcja ta jest dostępna dla grup przynajmniej 6-osobowych, ale Base Camp Istebna dysponuje 45 zestawami do gry, a w razie potrzeby korzysta z usług wypożyczalni dodatkowych kompletów, więc nawet najliczniejsza grupa graczy będzie mogła się dobrze bawić.

Teren do gry jest zróżnicowany (co stanowi jeden z gwarantów ciekawej rozgrywki). Spory jego kawałek to istny labirynt zawiłych korytarzy, ale jest też część otwarta, z odpowiednio rozmieszczonymi barykadami.

Pokoju 13

Ten teren, znajdujący się w Rudzie Śląskiej, to kompleks sportowo-rekreacyjny o powierzchni 5ha. Oprócz innych atrakcji, takich jak quady czy ścianka wspinaczkowa, można też zagrać w paintball. Na Pokoju 13 czekają na nas dwa pola paintballowe – mniejsze o wymiarach 60x40m oraz większe o wymiarach 120x60m, jeżeli marzy nam się zabawa o większym rozmachu.

Leśną scenerię rozgrywek urozmaicają między innymi wielkie opony a także obiekty mogące stanowić kryjówki dla graczy, takie jak drewniane bazy czy wraki samochodów.

Utopia Paintball Poligon Katowice

Ten rozległy katowicki kompleks do paintballowych rozgrywek tworzą trzy pola. Każde z nich charakteryzuje się odmiennym ukształtowaniem terenu. Na tych obszarach, porośniętych lasem, znajdziemy liczne przeszkody oraz wały ziemne, które kiedyś chroniły magazyny broni.

No votes yet.
Please wait...

jeden komentarz dla “Paintball na Śląsku – gdzie warto się bawić?

  1. Eugenia says:

    Zawsze kusiło mnie, żeby wybrać się ze znajomymi na paintball, ale zniechęca mnie to, że jednak uderzenie takiej kulki boli i może skutkować powstaniem naprawdę dużych sińców.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *