Prezent na roczek – co kupić rocznemu dziecku?

To pytanie zadają sobie zarówno chrzestni, jak i pozostali członkowie najbliższej rodziny rocznego dziecka. W obecnych czasach znalezienie odpowiedniego prezentu może stanowić nie lada wyzwanie. Zewsząd atakują nas reklamy zabawek, ubranek i wszelakich akcesoriów dla dzieci. Co wybrać, aby było pożyteczne i jednocześnie sprawiało radość ? Oto parę praktycznych wskazówek.

Czy można jednocześnie bawić się i uczyć?

Oczywiście ! Sprawdzonym sposobem wspierania prawidłowego rozwoju małego dziecka jest właśnie nauka poprzez zabawę. Służą do tego różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Przykładem mogą być chociażby drewniane klocki. Brzmi banalnie, jednak pomagają one w poznawaniu kształtów, rozwijaniu wyczucia przestrzeni, a do tego są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia maluszka. Trzeba pamiętać jednak, by klocki były na tyle duże, by roczne dziecko nie mogło ich połknąć. Nieco zbliżonym i równie dobrym pomysłem są sortery. Mogą być zarówno drewniane i kolorowe, uczą dzieci logicznego myślenia, rozróżniania kształtów i kolorów. W sklepach z zabawkami dla dzieci pojawia się również coraz więcej propozycji książek dostosowanych do wieku dzieci, wśród nich można znaleźć nawet takie, które zainteresują roczne dziecko. Pomogą mu w nauce rozpoznawania kształtów, kolorów, a nawet dźwięków wydawanych przez zwierzęta.

Dobry prezent dla dziecka i rodziców

Nie jest tajemnicą, że roczny maluch nie jest jeszcze zbyt samodzielny, można mu jednak pomóc w rozwijaniu tej cechy. Aby to zrobić, można sprezentować mu komplet naczynek do samodzielnego jedzenia. Są bezpieczne, nie tłuką się, mogą służyć do zabawy, ale i do pierwszych prób samodzielnego spożycia posiłku. Jeśli taka forma jedzenia spodoba się dziecku, to jego rodzice na pewno będą równie zadowoleni.

Albumy i inne pamiątki na roczek

Wszyscy lubimy wracać do okresu dzieciństwa, wspominać, przeglądać stare zdjęcia. Obecnie, gdy każdy telefon jest wyposażony w aparat fotograficzny, coraz rzadziej kupujemy tradycyjne albumy fotograficzne i wywołujemy zdjęcia. Zapewne nie jeden z nas będzie kiedyś żałować, że nie posiada tego typu pamiątki. Może warto w takim razie podarować taki prezent z okazji roczku ? W czasach, gdy ludzie prześcigają się w kupowaniu jak najdroższych prezentów, taki podarek jest oryginalny i ma dużą wartość sentymentalną. Jeśli ktoś jest utalentowany plastycznie, może wykonać taki album samodzielnie kupując bazę do stworzenia go w sklepie z artykułami plastycznymi.

Rozwijanie talentów poprzez zabawę

Wiadomo, że aby stać się artystą malarzem czy wirtuozem gry na fortepianie potrzeba wielu lat wytrwałych ćwiczeń. Jednak im wcześniej zaczniemy, tym większą mamy szansę, że talent się nie zmarnuje. Proponujemy zatem podarować rocznemu dziecku specjalne zabawkowe instrumenty, jak choćby drewniane cymbałki lub zestaw gwizdków. Dobrym pomysłem, który na pewno sprawi ogrom radości, będą specjalne farby do malowania rękami lub kredki wykonane z naturalnych surowców, takich jak wosk sojowy.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

2 komentarze dla “Prezent na roczek – co kupić rocznemu dziecku?

  1. Ewusia says:

    Lepiej kupić klocki niż tablet na roczek. Te albumy własnej roboty to też świetny pomysł !

  2. melisa says:

    Tablet na roczek? Nigdy bym nawet o tym nie pomyślała. Takiemu dziecko to najlepiej jakąś zabawkę edukacyjną 🙂

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *