Manicure francuski – na czym polega i jak zrobić go samodzielnie?

Piękne, zadbane dłonie to świetna wizytówka każdej kobiety, dlatego też dużą popularnością cieszą się coraz to nowsze metody manicuru, zwłaszcza te, które pozwalają zachować piękny efekt na dłużej. W doborze kolorów i ozdób na paznokciach kierujemy się zwykle aktualnie panującą modą, jednak jeden ze sposobów zdobienia paznokci cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. Mowa tu o francuskim manicurze.

Na czym polega manicure francuski?

Efekt jaki chcemy uzyskać stosują tę metodę, to schludny, elegancki i naturalny wygląd paznokci. Francuski manicure charakteryzuje się tym, że na końcówkach paznokci znajduje się jasny (zwykle biały) pasek, a reszta płytki pokryta jest bezbarwnym lub delikatnie mlecznym (różowym, białym, beżowym lub brzoskwiniowym) kolorem. To połączenie stało się już klasyczne, pasuje do każdej stylizacji i okazji.

Jak samodzielnie wykonać french manicure?

Zaczynamy od podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Najlepiej wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie z mydłem (można dodać odrobinę soku z cytryny, aby rozjaśnić przebarwienia), a następnie dokładnie smarujemy kremem nawilżającym lub oliwką. Szczególną uwagę zwracamy na skórki wokół paznokci. Tak przygotowane dłonie poddajemy dalszym zabiegom:
1. Za pomocą drewnianego lub plastikowego patyczka odsuwamy skórki rosnące wokół paznokci. Staramy się ich nie wycinać, chyba, że jest to absolutnie konieczne, gdyż powoduje to ich szybsze narastanie.
2. Piłujemy paznokcie, aby nadać im odpowiednią długość oraz kształt. Należy przy tym pamiętać o tym, że pilniczek powinien być drobnoziarnisty, najlepiej jeśli mamy do dyspozycji co najmniej dwa, o zróżnicowanej grubości ziarna. Wystrzegamy się również metalowych pilników, które mogą uszkadzać płytkę paznokcia.
3. Polerujemy płytkę paznokcia. Używamy do tego celu specjalnej polerki i wykonujemy tą czynność bardzo delikatnie, aby lekko zmatowić powierzchnię paznokcia, unikając przy tym jej zniszczenia.
4. Malujemy paznokcie odżywką lub bazą pod lakier. Ten etap jest bardzo ważny, gdyż przedłuża „żywotność” naszego manicuru, a dodatkowo wzmacnia i odżywia paznokcie, zapobiegając przy tym powstawaniu przebarwień oraz żółknięciu płytki.
5. Przechodzimy teraz do najtrudniejszego zadania. Używając białego lakieru, musimy namalować delikatne paski na końcach paznokci. Aby wyszły one równe trzeba mieć nie małą wprawę, jednak dla początkujących z pomocą przychodzą specjalne paski, które naklejamy na paznokcie. Pełnią one rolę szablonów, dzięki czemu możemy wykonać bardzo precyzyjnie to zadanie już za pierwszym razem. Gdy lakier wyschnie, delikatnie odklejamy paski.
6. Gdy uporamy się z końcówkami paznokci, przechodzimy do ostatniego etapu, którym jest pomalowanie całości paznokci na wybrany przez nas transparentny kolor.

Tak wykonanym manicurem możemy się cieszyć przez parę dni, do tego nie musimy się zastanawiać czy będzie on pasował do reszty naszej stylizacji, gdyż jest uniwersalny. Jeśli zależy nam na zwiększeniu trwałości, możemy użyć specjalnego utwardzacza do lakieru, który dodatkowo nabłyszczy nasze paznokcie.

No votes yet.
Please wait...

jeden komentarz dla “Manicure francuski – na czym polega i jak zrobić go samodzielnie?

  1. Kama says:

    Strasznie podoba mi się french i nigdy nie wychodzi z mody 🙂 Dobry pomysł z użyciem utwardzacza.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *