Skrzynki do pieczywa – jakie wybrać do piekarni?

Każda piekarnia potrzebuje odpowiednich skrzynek do pieczywa. Niezależnie od tego czy chcemy przechowywać czy przewozić bułki, chleb, słodkie wyroby musimy pomyśleć o odpowiednim miejscu do ich przetrzymywania. Przeczytaj zatem jakie skrzynki do pieczywa warto wybrać do piekarni.

Jak wybrać skrzynki do pieczywa?

Skrzynki do przechowywania czy transportu pieczywa muszą posiadać odpowiednie atesty, ale także być wytrzymałe i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza produktom. Wśród wielu skrzynek dobrze jest wybrać produkty o sprawdzonej jakości. Rozmiary i wielkość mają tu tak samo duże znaczenie jak funkcjonalność. Pojemniki transportowe znacznie ułatwiają pracę piekarniom poprzez rozwiązanie problemów logistycznych. Skrzynki do pieczywa marki Bekuplast mogą być również składane, pozwala to, po ich opróżnieniu, zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu. Wszystko jednak zależy od tego jak dużą powierzchnią piekarni dysponujemy i czy możemy sobie pozwolić na trzymanie skrzynek o sporych rozmiarach.

Jakie wymiary powinny mieć skrzynki do pieczywa?

Wybierając skrzynki do pieczywa warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Oczywiście inną wielkość będą miały skrzynki transportowe do pieczywa, a inną do przechowywania. Niemniej jednak najczęściej spotykaną wielkością jest 600mmx400mm. Rozmiar skrzynek ma ogromne znaczenie dla ich przewożenia, przykładowo na palecie o wymiarach 1200mmx800mm można przewieźć kilka pojemników, a to już znacznie ułatwia kwestie logistyczne. W piekarni wszystko zależy od miejsca do składowania pieczywa – tam najczęściej wykorzystuje się skrzynki składane, które po opróżnieniu można złożyć i zajmują one mniej miejsca. Warto wspomnieć też o skrzynkach sztaplowanych, umożliwiających ułożenie jedna na drugiej, co bardzo ogranicza zajmowaną przez produkty przestrzeń.

Kolaż ze skrzynkami

Jaką konstrukcję powinny mieć skrzynki do pieczywa przydatne w piekarni?

Najczęstszymi rodzajami skrzynek są skrzynki pełne i ażurowe. W piekarni najbardziej sprawdzą się te drugie, które zapewniają swobodny przepływ powietrza. A jak wiadomo jeśli chodzi o produkty piekarnicze jest to niezwykle ważne. Ażurowe skrzynki są konieczne w piekarni jeszcze z jednego powodu – dzięki otworkom doskonale widać chleb, bułki czy inne wyroby. Klient, który widzi smacznie wyglądający produkt i czuje jego apetyczny zapach jest naturalnie w stanie kupić o wiele więcej. Nie bez znaczenia dla skrzynek do pieczywa jest obecność uchwytów po bokach – umożliwiają one łatwe i bezpieczne przenoszenie produktów.

Z jakiego materiału powinny być wykonane skrzynki do pieczywa?

Kwestia materiału, z którego powinny być wykonane skrzynki do pieczywa jest bardzo ważna. Do najpopularniejszych materiałów zalicza się polipropylen, który jest bardzo wytrzymały na wysokie temperatury (a tych w piekarni nie brakuje). Pojemniki z tego materiału mogą przetrwać nawet w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Kolejną cechą skrzynek z polipropylenu jest to, że skrzynki te nie pękają, a jedynie się wyginają. Jednak warto wiedzieć, że w bardzo niskich temperaturach skrzynki z polipropylenu tracą swoje właściwości i mogą nawet zacząć się łamać.

Na co zwrócić uwagę wybierając skrzynki do pieczywa?

Wybierając skrzynki do pieczywa nie możemy pominąć tak ważnej sprawy jaką jest atest. Atest potwierdza to, że pojemniki spełniają pewne standardy jeśli chodzi o kontakt z żywnością. Normy jakie muszą spełniać skrzynki do pieczywa (ale także innych produktów) regulowane są prawnie. Pojemniki nie mogą zatem wpływać na smak i zapach produktów piekarniczych, nie mogą także powodować zmian w ich składzie. Oprócz norm prawnych skrzynki muszą być także dostosowane do wymogów unijnych – muszą spełniać standardy bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska.

Jeśli wybierzemy kolorowe skrzynki do pieczywa najprawdopodobniej ułatwimy sobie także pracę. Dzięki różnokolorowym pojemnikom pracownicy będą wiedzieli gdzie znajduje się dany produkt. A oprócz tego barwne skrzynki do pieczywa przykują uwagę klientów i ożywią wnętrze piekarni, dlatego na tę kwestię także warto zwrócić uwagę.

Kupując skrzynki do pieczywa przeznaczone do piekarni warto wybierać te z atestami, o dobrej jakości. Nie bez znaczenia jest tu także materiał z jakiego pojemniki powinny być wykonane, ich wielkość oraz kolor, który ułatwia zorientować się gdzie znajdują się dane wypieki.

No votes yet.
Please wait...

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *