Wynajem aut dla rodziny. Jakie samochody są wypożyczane na rodzinne wyjazdy?

Rodzinne wakacje, urlop, a może ferie zimowe? Niezależnie od tego gdzie się wybieramy na pewno będziemy potrzebować wypożyczonego samochodu. Wszystko jednak zależy od tego czy mamy zamiar pokonywać krótkie czy długie dystanse. W tym artykule podpowiemy jakie auto najlepiej wypożyczyć na wyjazd z rodziną.

Gdzie wypożyczyć samochód na rodzinny wyjazd?

Wiele firm, które wynajmują samochody oferuje bardzo korzystne oferty na czas wakacji czy ferii. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób korzysta z takich możliwości. Wynajem aut dla rodziny w Wypożyczalni Mega Tanio wiąże się z wyborem odpowiedniego modelu samochodu w zależności od tego ile kilometrów mamy do pokonania i jaki rodzaj trasy obieramy. Oczywiście nie bez znaczenia dla wyboru auta będzie fakt jak liczną rodzinę posiadamy. Wybierajmy zatem wypożyczalnię gdzie warunki umowy są elastyczne i takie, gdzie firma jest otwarta na klienta.

Chcąc wyjechać za granicę powinniśmy poinformować wypożyczalnię o swoich zamiarach. To bardzo ważne, gdyż brak informacji z naszej strony może powodować problemy formalne poza granicami kraju. Warto wiedzieć, że koszty najmu zależą od marki samochodu, jego wielkości, czasu najmu i dodatkowego wyposażenia. Osoba wypożyczająca powinna także liczyć się z koniecznością wpłacenia kaucji, a także opłatami autostradowymi podczas podróży.

Jakiej wielkości samochód wypożyczyć jadąc na urlop z rodziną?

Przy dużej rodzinie na pewno sprawdzi się większych rozmiarów samochód. Najlepiej jego gabaryty dostosować do ilości osób. Nie można także zapomnieć o pojemnym bagażniku, który powinno posiadać wypożyczone auto. Wybierając SUV-a możemy liczyć na bezpieczną i komfortową jazdę i nie musimy obawiać się poślizgu podczas trudnych warunków na drodze. Warto już w trakcie wypożyczania upewnić się czy firma oferuje także łańcuchy śniegowe, które sprawdzą się podczas jazdy po śliskiej nawierzchni. Wiele firm wypożyczających samochody na rodzinne wyjazdy poleca van-y czyli auta wielofunkcyjne mogące pomieścić nawet do 9 osób. Oprócz tego warto wybierać samochody przestronne, które zapewnią komfort jazdy zwłaszcza na długich trasach.

Jeep SUV

Wyposażenie wypożyczonego samochodu – co jest ważne dla rodziny?

Wypożyczając samochód powinniśmy zwracać uwagę na to jak jest on wyposażony. Dlatego warto przed podpisaniem umowy najmu dokładnie zorientować się jakie auta posiada firma w swojej ofercie. Jeśli w naszej rodzinie są dzieci, koniecznie zwróćmy uwagę na fotelik dla dziecka. W naszym kraju posiadanie go w aucie to norma – jego brak może skończyć się mandatem lub punktami karnymi. Każde dziecko, które ma poniżej 150cm wzrostu powinno podczas jazdy siedzieć w foteliku, który będzie dostosowany do jego wysokości i wagi.

Elementem, o którym nie powinno się zapominać podczas wyboru auta jest nawigacja samochodowa czyli tak zwany GPS. Zanim jednak pożyczymy samochód warto zorientować się czy mapy w nawigacji są czytelne i czy były aktualizowane. Warto wiedzieć, że niektóre nawigacje mają funkcję informującą o korkach na drogach, remontach czy objazdach.

Wypożyczone auto powinno być przystosowane do długiego wakacyjnego wypoczynku, a co za tym idzie musi posiadać dodatkowy bagażnik dachowy. Warto pamiętać, że może on mieć różne formy na przykład stelaże lub boksy. Firmy wypożyczające samochody na wakacje przeważnie mają w swojej ofercie różne rodzaje bagażników w zależności od czasu jaki klient ma zamiar spędzić na urlopie.

O czym warto pamiętać wypożyczając samochód na rodzinne wakacje?

Dalsza podróż niewątpliwe wiąże się z ubezpieczeniem wynajętego samochodu. Warto dlatego przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu auta sprawdzić co ono oferuje i jaki jest jego zakres. Zazwyczaj każde standardowe ubezpieczenie OC obejmuje mechaniczne uszkodzenia auta dokonane przez osoby trzecie. Wiele firm zabezpiecza się także przed wypadkiem z winy klienta – najczęściej jest to forma blokady czy depozytu na karcie kredytowej. Jeśli jednak wybieramy się w daleką podróż warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które pokryłoby uszkodzenia powstałe z winy kierowcy.

Warto zwrócić uwagę także na ilość kilometrów jakie można przejechać wypożyczonym autem – najlepiej dlatego podpisać umowę bez limitu. Wtedy nie narazimy się na pretensje ze strony firmy wypożyczającej.

Jakie marki samochodów najczęściej są najczęściej wypożyczane?

Polacy na rodzinne wyjazdy najczęściej wypożyczają SUV-y i van-y osobowe. Liderem wśród marek wynajmowanych samochodów jest także Ford. Do najczęściej wynajmowanych samochodów osobowych możemy zaliczyć też Volkswagena, Nissana i Toyotę, do popularnych modeli marek należy również Renault Clio, Fiat 500, Fiat Panda, Hyundai i10, Opel Astra.

No votes yet.
Please wait...

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *