Wymienię, oddam – serwisy internetowe, na których możesz zamienić lub oddać przedmiot

Serwisów ogłoszeniowych na których można wystawić różne rzeczy na sprzedaż jest naprawdę wiele. Chcesz kupić czy sprzedać dom, auto, ubrania i masę innych przedmiotów – nie ma z tym żadnego problemu i można to robić zarówno na serwisach darmowych, jak i płatnych. Bardzo dużą popularnością cieszą się również serwisy, jak i akcje na zasadzie nie sprzedaży, ale oddania za darmo czy zamiany. Jak to działa? Gdzie można znaleźć takie ogłoszenia?

Oddam lub zamienię – czy to działa?

Przywykliśmy już do tego, że ludzie często wystawiają różne rzeczy na sprzedaż, czasem nowe, czasem używane, każda z nich jednak ma swoją cenę. Zasada jest jedna – ja wystawiam coś, a Ty to kupujesz, czyli innymi słowy jest to zwykły handel określonym towarem za konkretną cenę. Coraz częściej jednak spotyka się ogłoszenia typu oddam/zamienię i to nie za jakąś kwotę, ale za darmo. Coś, co nie jest mi już potrzebne, może przyda się komu innemu? Po co mam wyrzucać niepotrzebną mi rzecz, która jednak jest w na tyle dobrym stanie, że żal ją wyrzucać? Może komuś innemu bardziej się przyda niż mnie? Od tego też są specjalne serwisy ogłoszeniowe oraz akcje pod tytułem „oddam/zamienię”.

Jakie serwisy ogłoszeniowe mają opcję „oddam-zamienię”?

Można ich znaleźć kilkanaście, przy czym warto je rozróżnić na kilka kategorii. Z pewnością zaliczają się do nich serwisy ogłoszeniowe, na których można wystawiać przedmioty na sprzedaż, ale posiadają one również opcję oddania za darmo czy też wymiany za inny przedmiot. Drugą opcją są typowe serwisy ogłoszeniowe, które jako takie funkcjonują pod szyldem „oddam/zamienię” i działają na skalę kraju czy nawet więcej. Są również serwisy czy fora lokalne, na których ludzie z danej społeczności wystawiają swoje ogłoszenia. I jest również faceebok, gdzie pewnie niejedna osoba spotkała się z ogłoszeniem tego typu, a grup na fb można znaleźć wiele.

OLX, Gumtree, Gratka

Te trzy serwisy są dobrze znane każdemu bo służą przede wszystkim jako portale ogłoszeniowe do sprzedaży czy wyszukiwania tego, co akurat jest nam potrzebne. Oprócz opcji sprzedażowych te trzy portale posiadają również opcję, która pozwala na wystawienie danego przedmiotu nie tyle na sprzedaż, co także na oddanie za darmo czy też wymianę na inny. OLX, Gumtree i Gratka zrzeszają duże społeczności ludzi z całego kraju, łatwo więc można trafić tam na interesujące nas ogłoszenie, albo samemu takie wystawić. Jeżeli więc chcesz oddać ubranie, mebel, czy nawet gruz i glinę to z pewnością będziesz mógł to zrobić.

Loga serwisów ogłoszeniowych olx, gumtree i gratka

Serwisy oddam za darmo

Obok portali sprzedażowych, powstały także serwisy, które w całości poświęcone zostały ogłoszeniom na zasadzie „oddam lub zamienię”. Można zamieścić tam swoje ogłoszenia, albo poszukać tego, co nas interesuję i co ważniejsze, są to portale jak najbardziej darmowe. Wymienić można takie strony jak Darmobranie.pl czy Oddam-za-darmo.pl. Oba te portale charakteryzują się tym, że można na nich wystawić przedmioty, które chce się oddać za darmo, na przykład osobom potrzebującym, albo zwyczajnie oddać to, co nie jest nam potrzebne i nie chcemy nawet za to brać pieniędzy. Oba portale mają podział na kategorie, jak chociażby motoryzacja, antyki, dom i ogród czy narzędzia, a co za tym idzie, możemy tam znaleźć dużą rozpiętość przedmiotów i sprzętów.

Serwisy ogłoszeniowe oddamzadarmo.pl i darmobranie.pl

Facebook z grupami ogłoszeniowymi

Jak często spotykaliście się na facebooku z tym, że któryś ze znajomych polubił czy też udostępnił wiadomość o czyimś ogłoszeniu, w którym dana osoba chciała coś oddać? Tego typu grup na tym popularnym serwisie jest naprawdę dużo i zrzeszają zarówno społeczność danego regionu czy miasta, jak i mają zasięg ogólnopolski. Większość z nich ma również charakter grup otwartych, a więc dołączenie do nich, jak i korzystanie z możliwości jakie dają nie stanowi żadnego problemu.

Logo facebook

Gdzie jeszcze mogę coś oddać lub zamienić?

Listę takich stron można byłoby jeszcze uzupełniać niemal w nieskończoność ponieważ często serwisy regionalne również dają możliwość zamieszczenia podobnych ogłoszeń, które często mają również charakter dobroczynny, ale nie tylko. Jeżeli więc posiadamy rzeczy, sprzęty, części czy ubrania, które naszym zdaniem niepotrzebnie tylko zajmują miejsce, a mogłyby się przydać, znalezienie podobnej strony nie będzie sprawiało trudności. Ludzie często wystawiają także do oddania czy proponują zamianę przedmiotów, które w gruncie rzeczy często są w doskonałym stanie, a jeżeli ktoś weźmie od Nas coś, co Nam nie jest potrzebne, ale jemu tak, to czy satysfakcja nie będzie wystarczającą zapłatą?

Rating: 4.8/5. From 5 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Wymienię, oddam – serwisy internetowe, na których możesz zamienić lub oddać przedmiot

  1. Mavis says:

    Sporo jest teraz tych portali ale to dobrze. Jest więcej możliwości, żeby coś kupić albo sprzedać.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *