Co można robić w wolnym czasie czyli jak znaleźć hobby

Czy należysz do grona ludzi, którzy gdy trafi im się wolne od pracy, rozkładają bezradnie ręce nie wiedząc, co ze sobą zrobić? Twoi koledzy i znajomi mają swoje zainteresowania i z lubością oddają się swoim pasjom, a Ty nie wiesz, jak spędzać wolny czas? Zdajesz sobie sprawę, że siedzenie przed telewizorem czy surfowanie w sieci nie należą do najbardziej pasjonujących czy rozwijających zajęć ale nie widzisz dla siebie alternatywy? Masz bardzo wiele możliwości! Może nie próbowałeś się do tej pory tak na poważnie w nic zaangażować? Przecież wybór jest szeroki jak Wisła. Praktycznie wszystko może być twoim hobby!

1. Zainteresuj się sztuką

Może odkryjesz w sobie zmysł artystyczny? Może siedzi on gdzieś w Tobie i czeka, aż go znajdziesz i zaczniesz rozwijać? Możesz zresztą zacząć się tym interesować zarówno biernie jak i aktywnie. Rozejrzyj się po okolicy. Sprawdź, czy jakieś muzea znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Czytaj książki, literatura też sztuka. Zapisz się do biblioteki czy domu kultury na spotkania autorskie ze znanymi pisarzami. A kiedy bierne interesowanie się tematem przestanie Ci wystarczać, śmiało sam zacznij realizować się twórczo. Możesz zacząć od drobnych rzeczy, prostego szkicu, krótkiego opowiadania. Zobaczysz, ile przyjemności płynie z tworzenia i z jaką niecierpliwością czeka się, by pokazać ukończone dzieło znajomym.

2. Uprawiaj sport

Co tu dużo mówić, to chyba najlepsze hobby jakie możesz wybrać. Po pierwsze, zmusi Cię do wyjścia z domu. Nie będziesz zamykać się w czterech ścianach. Po drugie, pozwoli rozwijać relacje towarzyskie. Większość sportów wymaga bowiem, jeśli nie drużyny, to przynajmniej jednego partnera. Zatem chcąc nie chcąc, będziesz musiał podtrzymywać kontakty z innymi ludźmi. Jeżeli oczywiście nie wybierzesz samotnego biegania czy jeżdżenia rowerem. Po trzecie, hobby które nie tylko umili Ci czas ale jeszcze poprawi zdrowie i kondycję? Nad czym się tu zastanawiać? To najlepsze, co może być. Po czwarte wreszcie, lista sportów do wyboru jest długa i szeroka, więc naprawdę chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

piłka nożna

3. Stwórz własną kolekcję

Bez względu na to, czy zbierasz znaczki, pocztówki czy kapsle, rozrastająca się kolekcja potrafi wlać w serce poczucie prawdziwej satysfakcji. A może Ci też pomóc poznać nowych ludzi bo wszak najlepszą metodą rozbudowywania swojego zbioru, jest wymienianie się z innymi kolekcjonerami.

4. Zwiedzaj świat

Podróże kształcą i pozostawiają po sobie wiele miłych wspomnień. Nie mówiąc o tym, że jak się w pracy pochwalisz, że urlop spędziłeś w Paryżu, Chinach czy na Spitsbergenie, z miejsca zyskasz szacunek otoczenia. Największą korzyścią jest jednak możliwość poznania ciekawych miejsc, wzbogacenie swej wiedzy o innych kulturach, ujrzenie na własne oczy zabytków z dawno minionych czasów. Najczęstszym argumentem oddalania decyzji o wyjeździe są kwestie finansowe. Jednak nie trzeba wybierać drogich zagranicznych wycieczek.Turystyka nie jest tylko dla bogaczy. Wystarczy rozejrzeć się po polskich zabytkach i cudach przyrody! Mamy tego w kraju naprawdę dużo. A jeśli nie chce Ci się jeździć, to dowiedz się, czy w twojej okolicy nie ma czasem jakichś miejsc wartych obejrzenia.

turysta na górskiej ścieżce

5. Poszerzaj wiedzę

Spokojnie, nikt nie mówi o wkuwaniu zasad fizyki kwantowej czy życiorysu polskich noblistów. Ale co stoi na przeszkodzie, byś przeznaczył wolny czas na naukę tego, co zawsze chciałeś umieć? Może marzyłeś o tym, by grać na jakimś instrumencie albo mówić płynnie w jakimś języku? Teraz właśnie Masz na to czas! Nie odkładaj tego w nieskończoność bo pewnego dnia obudzisz się ze świadomością że pamięć do nauki języków już nie ta, a drżące ręce mają problem z uderzaniem w struny gitary.

6. Co jeszcze?

Gotowanie, wyszywanie, fotografia, wspinaczka skałkowa, kung fu, wycinanki, krzyżówki to wszystko może stać się Twoją pasją! Możesz w tym przebierać do woli. Tylko naprawdę, musisz się to tego bardzo dokładnie przyłożyć.

Rating: 4.0/5. From 2 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Co można robić w wolnym czasie czyli jak znaleźć hobby

  1. Studentka says:

    Ten pomysł z pogłębianiem wiedzy nie jest wcale taki zły. Ja też bardzo często wolny czas poświęcam na dokształcanie się z różnych dziedzin. Jak to mówią, wiedzy nigdy nie dość

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *