Co tańczyć żeby schudnąć? 5 tańców popularnych w fitness klubach

Zastanawiasz się w jaki sposób w końcu schudnąć? Nie musisz katować się dietą i wiecznie żyć ze świadomością wielu wyrzeczeń. Istnieją bardzo przyjemne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów takie jak na przykład taniec. Przedstawiamy zatem 5 tańców, które są bardzo popularne w fitness klubach.

1. Zumba

Zumba jest tańcem, który pokochały kobiety na całym świecie. Rytm tego tańca jest dostosowany do rytmu muzyki – ruchy są na przemian szybkie i wolne. Zumba jest połączeniem tańca i aerobiku z latynoamerykańską i międzynarodowa muzyką. Kroki zumby są stosunkowo proste do nauczenia, a doskonale rzeźbią sylwetkę – modelują pośladki, nogi, dolne partie pleców, brzucha i ramion. Co ważne, aby dobrze się bawić nie musisz koniecznie znać kroków, osoby które po raz pierwszy biorą udział w zajęciach zumby potrafią szybko dostosować rytm do reszty uczestników. Już 45 minut tańczenia zumby sprawi, że spalisz mnóstwo kalorii.

Kobieta tańczy zumbę

2. Taniec brzucha

Taniec brzucha jest zmysłowym rodzajem arabskiego tańca solowego, wykonywany jest głównie przez kobiety. Wyróżniają go ekspresyjne ruchy rąk, bioder, brzucha i biustu. Bardzo charakterystyczny dla tego tańca jest tak zwany shimmy czyli drżący ruch bioder, który wprawia w drgania również biust. Wiele elementów tego tańca jest zaczerpniętych z orientalnych tańców folklorystycznych, a nawet z baletu. Tancerki często używają różnych rekwizytów takich jak miecze, chusty, laski. Jeśli zależy Ci na tym, by taniec dodał Ci pewności siebie i by podkreślił Twoje atuty, dobrze trafiłaś. Taniec brzucha dodaje bowiem seksapilu i powabu. Ponadto wyszczuplisz talię i wzmocnisz kręgosłup. Zajęcia z tego tańca znajdziesz w klubach fitness i domach kultury.

3. Taniec bollywoodzki

Tańce orientalne i arabskie nadal święcą triumfy w klubach fitness, a taniec bollywoodzki to już absolutny hit. Zajęcia zainspirowane zostały kinematografią indyjską. Bardzo dużą rolę w tym tańcu odgrywają układy choreograficzne – tutaj znaczenie ma każdy ruch rąk i ułożenie dłoni. Dla początkujących na pewno konieczne będzie opanowanie podstawowych układów. Dzięki temu tańcowi zrelaksujesz się i poprawisz kondycję mięśni rąk, nóg i tułowia. W Twoim mieście na pewno jest przynajmniej jedna szkoła tańca bollywoodzkiego, więc jeśli ten sposób wyrażania emocji poprzez taniec jest Ci bliski, zapisz się na zajęcia.

Kobieta tańczy w stroju bollywood

4. Afro

Taniec afro jest tańcem żywiołowym i bardzo ekspresyjnym. Przy akompaniamencie bębnów musisz puścić wodze fantazji i zacząć improwizację taneczną. Podczas tego tańca na pewno wiele spalisz, a sama świadomość tego, że możesz „pójść na całość” jest tu przecież bardzo miła. Afro to jeden z wielu tańców, który pozwala oczyścić się ze złych emocji i wyzwolić Twój wewnętrzny żywioł. Buty do tego tańca są Ci zupełnie zbędne, ponieważ możesz całkiem śmiało tańczyć boso!

Kobieta ekspresyjnie tańczy

5. Salsa

Salsa narodziła się na Kubie w latach 40 XX wieku, w muzyce rozrywkowej króluje jednak od lat 80-tych. Salsa jest połączeniem tańców latynoamerykańskich i afrykańskich rytmów. Taniec cechują miękkie ruchy bioder i szybkie ruchy stóp. Salsę można także tańczyć w parach. Co jednak da ci ten rodzaj tańca? Wzmocnisz nogi, ujędrnisz pośladki i nabierzesz wdzięku. Wybierając strój do tańca, najlepiej skup się na tym w czym wyglądasz seksownie, buty powinny mieć natomiast śliską podeszwę.

Jeśli chodzi o tańce w klubach fitness na pewno jest w czym wybierać. Opisane w tym artykule tańce należą do najpopularniejszych, ale jeśli jesteś fanką dyskotekowej muzyki, możesz skusić się na przykład na funky jazz. W zależności od tego, które partie mięśni chcesz wyrzeźbić wybierz odpowiedni taniec dla siebie.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Co tańczyć żeby schudnąć? 5 tańców popularnych w fitness klubach

  1. niccterra says:

    Taniec w ogóle jest bardzo dobry jeżeli chodzi o zachowanie sylwetki, a chyba największą furorę robi zumba pod tym względem.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *