Gdzie wydać książkę? Wydawanie książek metodą self-publishing

Marzy Ci się kariera pisarza ale zastanawiasz się, gdzie wydać swoje dzieło? Modny ostatnio self-publishing, czyli publikowanie na własną rękę, mocno upraszcza proces wydawniczy jednak jest też traktowane jako margines rynku wydawniczego. Nie zmienia to jednak faktu, że metoda ta, pozwala „przebić” się wielu początkującym autorom. Istnieje dużo możliwości wydania własnej książki, od publikacji w internecie (e-wydanie), po publikację klasyczną. Poznaj wydawnictwa, które ułatwią Ci proces self-publishingu.

Publikatornia.pl

Publikatornia.pl będzie dla Ciebie dobrym miejscem, jeśli zechcesz zostać swoim własnym wydawcą. Twoim wynagrodzeniem końcowym, będzie 70% zysku ze sprzedaży e-booka. Fani Twojej twórczości zawsze mogą zaproponować większą kwotę za Twoje dzieło i w tym wypadku również dostajesz 70% ze sprzedaży. Aby nawiązać współpracę z portalem, musisz założyć konto na Publikatornia.pl. Tam będziesz mieć też dostęp do kalkulatorów publikacji, jak również będą odnotowywane wszystkie transakcje dotyczące Twojej książki.

Portal Publikatornia.pl zadba o promocję Twojej książki, organizując kampanie marketingowe. Ty natomiast przesyłasz treść książki w formacie PDF i załączasz projekt okładki. Specjaliści pracujący dla portalu, oprócz promowania Twojego dzieła, zajmą się także poprawnością stylistyczną i łamaniem tekstu. Możesz skorzystać z usług w portalu w opcji pojedynczej np. tylko korekta lub redakcja, czy z pakietu dzięki czemu będziesz mieć zniżkę.

Książki leżą na czerwonej narzucie

Wydawnictwo MyBook.pl

Jeśli zależy Ci na wydawnictwie, które nie zażąda wyłączności na Twoje dzieło, propozycja wydawnictwa MyBook.pl może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Wydawnictwo to również zajmuje się wydawaniem e-booków, ale stawia też na klasyczne wersje papierowe. Autor po wydaniu książki otrzymuje 20% ceny katalogowej od wydania i 40% ceny katalogowej od wydania e-booka. Wydawnictwo MyBook.pl dysponuje dość dużą galerią przykładowych druków, szablonów okładek i poradami, co do formatów wydania książki. Na portalu znajdziesz także wskazówki edytorskie i wytyczne, którymi kieruje się wydawnictwo przyjmując do druku. MyBook.pl zapewnia dystrybucję książki poprzez własną księgarnię, ale także rozprowadzenie e-booków do księgarń internetowych takich jak Empik, Gandalf czy Merlin.

Równolegle ułożone półki z książkami w bibliotece

Wydacksiazke.pl

Platforma wydacksiazke.pl pomoże Ci wydać książkę w formie elektronicznej jak i drukowanej. Twoim zadaniem jest wgranie pliku z treścią do systemu. Tekst otwiera się w kreatorze struktury, dzięki czemu łatwiej jest rozpoznać poszczególne fragmenty tekstu. Platforma, podobnie jak wyżej wymienione wydawnictwo, oferuje wiele szablonów z różnymi stylami. System wskazuje także jaką grubość powinien mieć grzbiet okładki. Książka może zostać wydrukowana na Twoje życzenie i to Ty ustalasz wysokość swojego honorarium, kiedy zdecydujesz się na dystrybucję. Aby nawiązać współpracę z platformą, musisz posiadać ISBN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Książki. Aby go zdobyć, musisz zarejestrować się na stronie e-isbn i złożyć wniosek o przyznanie numeru drogą elektroniczną. Platforma wydacksiazke.pl, aby zająć się dystrybucją Twojego dzieła, wymaga od Ciebie także podpisania umowy.

Metoda wydawania książek self-publishing wzbudza wiele kontrowersji. Dla znawców to po prostu jeszcze jeden sposób na to, by mógł publikować każdy. Wydawnictwa pomagające wydać książkę metodą self-publishing także kierują się swoimi kryteriami, a zatrudnieni w nich redaktorzy dobrze znają swój fach. Jeśli interesuje Cię wydanie książki na własną rękę, nie chcesz wysyłać rękopisu jednemu wydawnictwu za drugim, to ta metoda może okazać się dla Ciebie dobrym wyborem.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

5 komentarze dla “Gdzie wydać książkę? Wydawanie książek metodą self-publishing

 1. Leo says:

  Wydawanie książek wcale takie proste nie jest, a odniesienie sukcesu na rynku wydawniczym to naprawdę ciężka sprawa.

 2. Writer says:

  O, dzięki za te porady! Może w końcu wydam jakąś książkę!

 3. Luiza says:

  Trzeba mieć przede wszystkim znajomości! Bez tego żadnej książki nie wydasz, choćbyś nie wiem jak się starał.

 4. szwagier Konfucjusza says:

  Wydanie książki w ten sposób to łatwizna – trzeba tylko mieć kasę. Ale jak później rozreklamować książkę? Tu już zaczynają się schody. Już nie mówię o jakiejś zawrotnej karierze pisarskiej, ale fajnie by było, jakby przynajmniej pieniądze, które włożyliśmy w wydanie, nam się zwróciły.

 5. polka dot says:

  Podoba mi się to, że internet daje nam tak wielkie możliwości. Tak samo jest z muzyką, jeśli ktoś nagra filmik z nagranym przez siebie utworem i wrzuci na youtube, to istnieje duża szansa, że ktoś to zauważy.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *