Jaki krawat do fioletowej koszuli? Propozycje dla młodych panów

Ostatnimi czasy zaobserwować można wśród mężczyzn większe otwarcie się na wachlarz kolorów w kwestii ubioru. Nie dominują tylko takie barwy jak czerń i biel (jeśli chodzi o modę klasyczną). W modzie jest ostatnio fiolet. Mężczyźni coraz częściej decydują się na niego, kupując koszulę w takiej kolorystyce. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaki krawat mógłby pasować do całości ubioru.

1. Czas na kolorystyczne eksperymenty

Powszechnie uważa się, że fiolet jest kolorem, który trudno zestawić z innymi barwami. Jest to jednak mylne stwierdzenie. Z fioletem współgrają odcienie różnych kolorów. Przeglądając różne fora internetowe, można natrafić na zaskakujące odpowiedzi dotyczące, rzecz jasna, doboru kolorystyki. Jedną z odpowiedzi dała przedstawicielka płci żeńskiej, a brzmiała ona mniej więcej tak: fioletowa koszula? To tylko czerwony krawat! Ciekawy jest jeszcze jeden fakt, że nikt się temu nie sprzeciwił, nie zareagował. Świadczy to o tym, że owszem jesteśmy gotowi na eksperymenty kolorystyczne, ale nie wiemy dokładnie łączyć barwy.

2. Jaki kolor krawatu pasuje do fioletu?

Odpowiedni będzie krawat, który posiada wszystkie odcienie:

♦ granatu,
♦ beżu
♦ szarości
♦ brązu
♦ zieleni
♦ ciemnej żółci

fioletowy krawat w kwadraty

Widzimy zatem, że fiolet ma wiele możliwości łączenia. Dostosować go możemy również do pór roku. Wiosną i latem zaopatrz się w jego chłodne odcienie, tj. lilia, lawenda, jesienią i zimą zaś w kolor śliwki.

3. Modowe rady, o których musisz zapamiętać!

Krawat powinien być zawsze dopasowany do koszuli, czy marynarki. Przeważnie w ciemniejszej tonacji od koszuli (choć nie zawsze!). Szerokością dopasowany do klap marynarki. Wybierając koszulę, zwróć uwagę na rodzaj jej kołnierzyka. Niektóre z nich, pozwolą na bardziej wyeksponowanie krawatu, np. tzw. cutaway, inaczej zwany włoskim lub Hai. Jego rozłożysty krój stosowany jest w koszulach biznesowych. Do takiego kołnierzyka pasuje krawat, który ma dość spory węzeł. Panowie o grubych szyjach powinni unikać takich kołnierzy. Mężczyznom o szczupłej twarzy i długiej szyi poleca się również kołnierzyk prosty – Kent, który nadaje się na każdą okazję. Ten wąski kołnierzyk idealnie współgra z krawatem o ciasnym lub półwindsorskim węźle.

krawat-buty

Dobrej jakości krawat wykonany będzie z: jedwabiu, kaszmiru, wełny. W sprzedaży są też krawaty tzw. mieszane i jest to połączenie np.: jedwabiu z bawełną, czy kaszmiru z wełną. Korzystaj z tego pięknego koloru, który przykuwa uwagę, ale dyskretnie. Jest świetną alternatywą dla bordo, czy granatu. Światowi projektanci często go wykorzystują do swoich stylizacji. Jeśli fiolet pasuje tylko do Twojej oprawy oczu, cery, Ty też to rób!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

jeden komentarz dla “Jaki krawat do fioletowej koszuli? Propozycje dla młodych panów

  1. Pikabaja says:

    No proszę, nie wiedziałam że panowie wreszcie się przełamali i zaczęli eksperymentować z kolorami.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *