Śląsk, co warto zobaczyć? Pomysły na udany weekend

Ten, kto myśli że Śląsk to tylko fabryki i kominy owiane szarością, powinien się wstydzić. Śląsk to piękny, malowniczy i ciekawy turystycznie region. Oto dowody:

Park Śląski w Chorzowie

Na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie w sezonie letnim jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Możesz np. pospacerować aleją róż „Rosarium”, zwiedzić zoo, powspinać się w parku linowym, przepłynąć na rowerku wodnym, przejechać Elką – kolejką linową lub pooglądać gwieździste niebo w ciągu dnia w Planetarium. Możesz również zwiedzić chorzowski Park Etnograficzny, tzw. Skansen – gdzie możesz poczuć się, jakbyś cofnął się w czasie. Latem w parku organizowane są różne imprezy, koncerty. Do jednych z nich należy np. cotygodniowe śniadanie na trawie. Gdy zgłodniejesz, możesz skusić się na przysmaki z grilla lub zjeść smaczną pizzę.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu

Dwa poziomy zwiedzania, wystawy, pokazy działania specjalistycznych maszyn. Wielka atrakcja i piękna lekcja śląskiego górnictwa nie tylko dla najmłodszych! Pobudza wyobraźnię. Więcej nie będę zdradzać! Po prostu, warto tam być!

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Piękny pałac z bogatym oryginalnym wnętrzem, a na zewnątrz cudowny park urządzony w stylu angielskim. Dwupiętrowy, renesansowy zamek z pewnością zrobi wielkie wrażenie, nie tylko na płci żeńskiej! Warto wspomnieć, że muzeum to zachowało w ponad 80 procentach oryginalny wygląd. Będziecie zachwyceni!

Pszczyna zamek

Muzeum Browaru w Żywcu

W Muzeum Browaru w Żywcu można poznać metody warzenia piwa, czy historię XIX wiecznego browaru Arcyksiążęcego. Jest to jedno z najstarszych tego typu miejsc w Polsce.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Zwiedzanie labiryntów, podziemnych korytarzy, spływ rzeką. Wspaniała wycieczka również dla najmłodszych. Do łodzi można nawet zmieścić składany wózek. Trasa przepływowa jest najdłuższą taką w Polsce! Na powierzchni kopalni znajduje się skansen maszyn parowych, który możesz zwiedzić za darmo.

Zamek w Ogrodzieńcu

Zwiedzanie tego miejsca jest bardzo interesujące, pełne legend i zagadek. Wybudowany został w systemie orlich gniazd. Zamek ten słynie ze zjawisk paranormalnych. Wiele osób widziało o zmroku wielkiego psa z płonącymi oczami, który ciągnie za sobą gruby łańcuch. Mówi się, że jest to dusza kasztelana Warszyckiego. Chyba nie boisz się odwiedzić tego miejsca?

Zamek w Ogrodzieńcu

Kolej linowa i tor saneczkowy w Ustroniu

Wielka atrakcja, również dla dorosłych! Możliwość zaczerpnięcia świeższego, górskiego powietrza. Skorzystanie zarówno z toru saneczkowego oraz kolejki linowej nie pozbawi Cię wszystkich oszczędności. Bilet na tor saneczkowy kosztuje w granicach 8-10 zł. Wspaniałe przeżycie, również dla dorosłych!

Parki rozrywki

Coś typowo dla dzieci – parki rozrywki. Piękne, atrakcyjne nie tylko dla najmłodszych miejsca. Szczególnie warte polecenia są:

 • Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku Kamieniu
 • Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu
 • Wesołe Miasteczko Chorzów,
 • Miasteczko Twinpigs w Żorach
 • Dream Park Ochaby
 • Park Miniatur w Ogrodzieńcu.
 • Dom Legend i Strachu w Ogrodzieńcu.

Przyjemnego zwiedzania!

Rating: 4.8/5. From 4 votes.
Please wait...

4 komentarze dla “Śląsk, co warto zobaczyć? Pomysły na udany weekend

 1. silesia says:

  Ja bym do tej listy dodała jeszcze bajkowy zamek w Mosznej – mało kto o nim wie, a wygląda jak z animacji Disneya! Natomiast z tych miejsc najchętniej lubię odwiedzać zamek w Ogrodzieńcu i zamek w Pszczynie. Widziałam je już kilka razy, ale chyba nigdy mi się nie znudzą.

 2. Emilia_99 says:

  Polecam wizytę w browarze w Żywcu. To świetny sposób na miłe spędzenie weekendu. Ja odwiedzam to miejsce dość często i zawsze jestem bardzo zadowolona

 3. Bartek says:

  Gdyby ktoś chciał zaliczyć te wszystkie atrakcje w jeden weekend, nielicho by się najeździł.

 4. Klose says:

  Racja, śląsk mimo wszystko oferuje bardzo wiele fajnych atrakcji, więc ciężko je zaliczyć wszystkie w tak krótkim czasie

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *