Czy brunetka może wyglądać dobrze w blondzie?

Jesteś brunetką i marzą ci się świetliste pasma w odcieniach blondu? Nic straconego! Naturalne brunetki coraz chętniej wybierają radykalne koloryzacje, odmieniając swój wizerunek o 180 stopni. Daj się ponieść fantazji i przeprowadź kompleksową metamorfozę już dziś!

Farba blond – kompromisowa koloryzacja

Naturalne brunetki nie zawsze wyglądają dobrze w blondzie, dotyczy to zwłaszcza pań o wyrazistej oprawie oczu i ciemnych brwiach. Oczywiście, nawet przy ciemnej karnacji można zdecydować się na jasny, popielaty czy platynowy blond, niemniej jednak wiele kobiet wybiera rozwiązanie kompromisowe, czyli bronde. Koloryzacja w stylu bronde opiera się na zastosowaniu specjalnej techniki, dzięki której włosy wyglądają, jakby zostały rozjaśnione przez słońce. Pasma są utrzymane w odcieniach niekontrastujących, dzięki czemu fryzura prezentuje się bardzo naturalnie i dziewczęco. Do wykonania bronde możesz wykorzystać szamponetkę, spray, farbę, albo krem koloryzujący (https://www.lorealparis.pl/produkty/koloryzacja/trwala-koloryzacja/excellence-creme-01-ultra-jasny-blond-naturalny/).

A może ombre?

Masz dosyć ciemnych włosów, ale nie jesteś zdecydowana na radykalną koloryzację? Jeżeli nie lubisz gwałtownych zmian i spektakularnych metamorfoz, możesz wypróbować częściowe farbowanie w stylu ombre. To bez wątpienia najbardziej popularna koloryzacja ostatnich sezonów, która polega na rozjaśnieniu końców pasm przy jednoczesnym pozostawieniu ciemnych włosów u nasady. Pomimo że efekty koloryzacji są widowiskowe, wiele kobiet dostrzega wady takiego farbowania włosów. Głównym zarzutem stawianym ombre jest sztuczność i nienaturalny wygląd fryzury. Co kto lubi!

Sombre – dla zwolenniczek naturalnego looku

Sombre to delikatniejsza wersja ombre, którą możesz wykonać w zaciszu własnego domu. Ta technika koloryzacji polega na delikatnym rozjaśnieniu pasm, zaczynając od ich nasady i stopniowym, coraz mocniejszym, rozjaśnianiu ku dołowi. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy zwykła farba blond, nakładana precyzyjnym aplikatorem. W przeciwieństwie do bronde, technika sombre jest nieco bardziej wymagająca, niemniej efekty są tego warte!

Rozjaśnione włosy wyglądają szczególnie efektownie latem i jesienią, kiedy słońce jest najmocniejsze, a refleksy mienią się w świetle. Sprawdź sama i zakochaj się w sombre!

Kompleksowa koloryzacja

Farbując się na blond, pamiętaj o korzystaniu ze sprawdzonych preparatów koloryzujących, które równocześnie chronią twoje włosy przed łamaniem i przesuszeniem. W przypadku bardzo ciemnych włosów nie zapomnij o zastosowaniu rozjaśniacza, na przykład Joanna Blond Naturia, który ściągnie kolor i przygotuje kosmyki do farbowania. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu koloryzującego o wybranym odcieniu. Farba blond Excellence Créme ma silne właściwości koloryzujące, dlatego wystarczy pojedyncza aplikacja, aby uzyskać piękny i wyrazisty blond o świetlistych refleksach.

Co zamiast blondu?

Jeżeli należysz do grona kobiet, które pragną zmian, ale nie chcą iść na całość, wypróbuj jeden z najmodniejszych kolorów zeszłego sezonu – cream soda blond. Ten odcień pomiędzy brązem a blondem, z przewagą tego drugiego, stał się hitem na celebryckich salonach. Szczególnie warte uwagi są ciepłe, złote refleksy, które fenomenalnie rozświetlają twarz i nadają jej naturalnego blasku. Trudno znaleźć inny kolor, który w tak subtelny sposób łączyłby sensualny odcień blondu i klasyczny brąz. Być może to idealna propozycja dla ciebie? Sprawdź sama i stwórz własną unikalną kompozycję kolorystyczną, która stanie się początkiem wielkiej metamorfozy!

Materiał zewnętrzny

No votes yet.
Please wait...
podobne tematy: , , , , , ,

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *