Czy brunetka może wyglądać dobrze w blondzie?

Jesteś brunetką i marzą ci się świetliste pasma w odcieniach blondu? Nic straconego! Naturalne brunetki coraz chętniej wybierają radykalne koloryzacje, odmieniając swój wizerunek o 180 stopni. Daj się ponieść fantazji i przeprowadź kompleksową metamorfozę już dziś!

Farba blond – kompromisowa koloryzacja

Naturalne brunetki nie zawsze wyglądają dobrze w blondzie, dotyczy to zwłaszcza pań o wyrazistej oprawie oczu i ciemnych brwiach. Oczywiście, nawet przy ciemnej karnacji można zdecydować się na jasny, popielaty czy platynowy blond, niemniej jednak wiele kobiet wybiera rozwiązanie kompromisowe, czyli bronde. Koloryzacja w stylu bronde opiera się na zastosowaniu specjalnej techniki, dzięki której włosy wyglądają, jakby zostały rozjaśnione przez słońce. Pasma są utrzymane w odcieniach niekontrastujących, dzięki czemu fryzura prezentuje się bardzo naturalnie i dziewczęco. Do wykonania bronde możesz wykorzystać szamponetkę, spray, farbę, albo krem koloryzujący (https://www.lorealparis.pl/produkty/koloryzacja/trwala-koloryzacja/excellence-creme-01-ultra-jasny-blond-naturalny/).

A może ombre?

Masz dosyć ciemnych włosów, ale nie jesteś zdecydowana na radykalną koloryzację? Jeżeli nie lubisz gwałtownych zmian i spektakularnych metamorfoz, możesz wypróbować częściowe farbowanie w stylu ombre. To bez wątpienia najbardziej popularna koloryzacja ostatnich sezonów, która polega na rozjaśnieniu końców pasm przy jednoczesnym pozostawieniu ciemnych włosów u nasady. Pomimo że efekty koloryzacji są widowiskowe, wiele kobiet dostrzega wady takiego farbowania włosów. Głównym zarzutem stawianym ombre jest sztuczność i nienaturalny wygląd fryzury. Co kto lubi!

Sombre – dla zwolenniczek naturalnego looku

Sombre to delikatniejsza wersja ombre, którą możesz wykonać w zaciszu własnego domu. Ta technika koloryzacji polega na delikatnym rozjaśnieniu pasm, zaczynając od ich nasady i stopniowym, coraz mocniejszym, rozjaśnianiu ku dołowi. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy zwykła farba blond, nakładana precyzyjnym aplikatorem. W przeciwieństwie do bronde, technika sombre jest nieco bardziej wymagająca, niemniej efekty są tego warte!

Rozjaśnione włosy wyglądają szczególnie efektownie latem i jesienią, kiedy słońce jest najmocniejsze, a refleksy mienią się w świetle. Sprawdź sama i zakochaj się w sombre!

Kompleksowa koloryzacja

Farbując się na blond, pamiętaj o korzystaniu ze sprawdzonych preparatów koloryzujących, które równocześnie chronią twoje włosy przed łamaniem i przesuszeniem. W przypadku bardzo ciemnych włosów nie zapomnij o zastosowaniu rozjaśniacza, na przykład Joanna Blond Naturia, który ściągnie kolor i przygotuje kosmyki do farbowania. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu koloryzującego o wybranym odcieniu. Farba blond Excellence Créme ma silne właściwości koloryzujące, dlatego wystarczy pojedyncza aplikacja, aby uzyskać piękny i wyrazisty blond o świetlistych refleksach.

Co zamiast blondu?

Jeżeli należysz do grona kobiet, które pragną zmian, ale nie chcą iść na całość, wypróbuj jeden z najmodniejszych kolorów zeszłego sezonu – cream soda blond. Ten odcień pomiędzy brązem a blondem, z przewagą tego drugiego, stał się hitem na celebryckich salonach. Szczególnie warte uwagi są ciepłe, złote refleksy, które fenomenalnie rozświetlają twarz i nadają jej naturalnego blasku. Trudno znaleźć inny kolor, który w tak subtelny sposób łączyłby sensualny odcień blondu i klasyczny brąz. Być może to idealna propozycja dla ciebie? Sprawdź sama i stwórz własną unikalną kompozycję kolorystyczną, która stanie się początkiem wielkiej metamorfozy!

Materiał zewnętrzny

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

jeden komentarz dla “Czy brunetka może wyglądać dobrze w blondzie?

  1. Rozalia says:

    Ja jestem brunetką, jak się pofarbowałam na blond to wyglądałam zupełnie inaczej, tak jaśniej, chociaż moje czarne brwi psuły efekt. Wróciłam po dwóch latach do naturalnego kolory i…. jednak nie ma co ingerować matkę naturę, ona wie wszystko 😉

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *