Piękne rzęsy w 5 minut – jak dobrze nałożyć tusz?

Podkład, konturowanie, cienie i wreszcie wisienka na torcie: tusz. Bez niego nie można się obejść, nawet jeśli twój makijaż jest bardzo oszczędny. Nic dziwnego – dzięki niemu rzęsy stają się długie, są gęste i zalotnie ocieniają oko. Spektakularny efekt możesz uzyskać tylko wtedy, gdy dobrze nałożysz tusz. Jak to zrobić?

Po pierwsze: dobierz szczoteczkę

Pięknie wytuszowane rzęsy to przede wszystkim zasługa maskary. I chodzi nie tylko o jakość tuszu, ale przede wszystkim o kształt szczoteczki. Jej wielkość i stopień wygięcia powinny być dopasowane do kształtu oka i sposobu ułożenia rzęs.

Aby dobrać szczoteczkę musisz wypróbować kilka tuszów, zanim trafisz na ten, która sprawdzi się najlepiej. Zwróć uwagę także na to, że szczoteczka powinna być dopasowana do twoich potrzeb i oczekiwań. Tusz do rzęs Million Lashes marki L’Oréal to świetne rozwiązanie. W linii Million Lashes (https://nowosci.lorealparis.pl/vml/) znajduje się kilka różnego rodzaju cieni. Każdy z nich ma inną szczoteczkę do zadań specjalnych. Inna pomoże ci uzyskać efekt wydłużenia, inna pogrubienia, jeszcze inna odpowiada za idealne wywinięcie i podkreślenie. Million Lashes to aż pięć odsłon tuszu, dzięki któremu możesz uzyskać spojrzenie, o jakim marzysz. Każdy z nich to gwarancja efektu „million lashes”, czyli miliona rzęs.

Jak tuszować rzęsy?

Przede wszystkim zadbaj o to, by twoje rzęsy były dobrze przygotowane do nałożenia makijażu. Muszą być dokładnie oczyszczone z resztek poprzedniego makeupu. Nakładając krem pod oczy sprawdź, czy na włoskach nie osadza się tłusta powłoka. Wtedy nawet najlepszy makijaż nie będzie dobrze wyglądał.

Zacznij malować rzęsy od środka oka. Tusz najpierw nakłada się u nasady, a dopiero potem delikatnie przesuwa się wzdłuż włosków, dokładnie pokrywając ciemnym kolorem końcówki. Następnie przejdź do środka oka, a na końcu dopiero pokryj zewnętrzny kącik. Ostatnim krokiem jest pomalowanie rzęs na dolnej powiece. Robi się to samym końcem szczoteczki, by maskara nie zostawiła śladów.

Zadbaj o swoje rzęsy

Tusz do rzęs o działaniu przedłużającym lub pogrubiającym, jak na przykład Million Lashes L’Oréal, w zasadzie wystarczy, by mieć długie i wyraziste rzęsy. Jeśli jednak zadbasz o ich kondycję, będą wyglądały o wiele lepiej i bardziej spektakularnie.

Możesz stosować różnego rodzaju odżywki. Świetnie sprawdzają się także naturalne olejki, zwłaszcza rycynowy. Oczyszczoną szczoteczką po starym tuszu możesz nanosić je na całej długości rzęs lub nałożyć delikatnie patyczkiem do uszu na powiece.

Dobrym rozwiązaniem jest także baza pod tusz. Jest to kosmetyk, który pomaga wydłużyć rzęsy i lekko je pogrubia. Najczęściej zawiera także składniki odżywcze, pozostawiające włoski w dobrej kondycji.

Materiał zewnętrzny

No votes yet.
Please wait...

jeden komentarz dla “Piękne rzęsy w 5 minut – jak dobrze nałożyć tusz?

  1. Mojra says:

    W życiu nie myślałam, że da się napisać cały artykuł na temat tuszowania rzęs 😀 Warto też użyć zalotki.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Wymagane pola oznaczone są znakiem *